МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Старт медреформи: які труднощі чекають на українців у лікарнях

Зі стартом медичної реформи в Україні можливі так звані перегини на місцях і маніпуляції з боку окремих лікарняних установ або ж лікарів.

Про це розповіла менеджер програмної ініціативи "Громадське здоров'я" Олена Кучерук, передає "Апостроф".

"Як завжди, на практиці можуть бути маніпуляції або з боку конкретних медзакладів, або лікарів. Наприклад, лікарні і лікарі можуть настрашити пацієнтів, щоб ті приписалися до них якомога швидше, мовляв, потім вони не будуть обслуговуватися або це буде вже не безкоштовно. Лікарням-то потрібно приписати до себе якомога більше людей, адже виходячи з кількості пацієнтів вони будуть отримувати фінансування", - пояснює вона.

Як зазначає екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій, на практиці можуть виникнути явні складності, зокрема, наприклад, може трапитися так, що іншого лікаря може і не виявитися.

"Сімейних лікарів, дільничних терапевтів і педіатрів, які, згідно з указом МОЗ, уповноважені укладати декларацію, в Україні менше 50% від потрібної кількості. За документами сімейних лікарів в Україні підготовлено близько 14 тисяч, а необхідно - 30 тисяч. Більш того, працюють сімейними лікарями близько 7-8 тисяч замість 30. Тому навіть якщо всі українці захочуть укласти такі договори, вони не зможуть цього зробити, адже достатньої кількості фахівців просто немає", - уточнив він.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як діяти українцям у разі, якщо медустанова відмовляє їм у підписанні декларації з обраним лікарем.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини