МоваЯзык

/ Новини медицини

Як укласти договір з лікарем, якщо немає паспорта

В Україні триває кампанія по укладенню декларацій з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Вибрати свого лікаря пацієнт може самостійно. Після цього з ним необхідно укласти договір. Для оформлення знадобиться документ, що засвідчує особу, ідентифікаційний код і номер мобільного телефону. "Обозреватель" розповідає, що робити, якщо у пацієнта немає паспорта.

Підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром може кожна людина, яка постійно проживає в Україні незалежно від місця реєстрації, кажуть в Міністерстві охорони здоров'я. Якщо у пацієнта немає паспорта громадянина України, то для укладення договору можна надати інші документи, передбачені законодавством.

Так, будь-яка людина, у якої є право на проживання на території України, замість паспорта може подати наступні документи:

- тимчасове посвідчення громадянина України;

- довідку про постійне проживання в Україні;

- посвідчення біженця;

- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Також ніяких проблем немає і з можливістю підписати декларацію для внутрішньо переміщених осіб. Якщо є паспорт громадянина України, то, незалежно від місця реєстрації, ніякі додаткові довідки, окрім ІПН, не потрібні.

Відзначимо, що для дітей молодше 14 років в пакеті документів має бути свідоцтво про народження, ІПН і документ, що підтверджує особу одного з батьків, мобільний телефон. Для оформлення недієздатної людини потрібні будуть її ІПН і документ, що засвідчує особу, та ті ж документи законного представника, а також посвідчення законного представника та номер мобільного телефону.

Процес вибору лікаря, укладення та розірвання декларації регламентує Наказ МОЗ № 503 від 19 березня 2018 року. Якщо пацієнту відмовили в праві вільно вибрати лікаря незалежно від місця реєстрації, для відновлення своїх прав посилатися потрібно саме на нього.

Раніше "Обозреватель" розповідав, як вибрати лікаря і підписати з ним декларацію .

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини