МоваЯзык

/ Новини медицини

Які знеболюючі препарати викликають фатальну залежність

Опіоїдні болезаспокійливі стають все більш поширеними з кожним роком незважаючи на те, що можуть викликати небезпечні для життя залежності, які в ряді випадків призводять до смерті.

Про це висловилися в Міністерстві охорони здоров'я Великої Британії, повідомляє BBC.

До опіоїдів відноситься велика група препаратів, майже всі з яких є болезаспокійливими.

Опіоїдні ліки, які включають такі речовини як морфін, кодеїн і метадон, а також різні синтетичні наркотики, використовуються при догляді за вмираючими і для лікування болю, який не вгамовують інші болезаспокійливі, наприклад, після операції.

Опіоїди, що включають метадон і бупренорфін, використовуються для лікування ще більш серйозних залежностей, зокрема, для героїнових наркоманів.

Всі опіоїдні препарати викликають сильне звикання, при цьому, їх прийом супроводжується приємними відчуттями, що може викликати ще й психологічну залежність від наркотиків.

Збільшення дози може викликати небезпечне для життя уповільнення серцебиття і дихання. Серйозні наслідки тягне за собою і змішування з алкоголем або іншими седативними.

У світі, де постійно зростає темп життя, з кожним роком все більше людей вдаються до опіоїдних знеболюючих, особливо при хронічних болях в попереку, однак, вони все частіше викликають наркотичну залежність, яка серйозно шкодить здоров'ю як фізичному, так і психологічному.

Тільки в Британії за останні 10 років число рецептів на медикаменти цього типу зросло з 14 до 23 мільйонів, на 60%. Найгірша ситуація з опіоїдною наркоманією зараз в США, де число залежних в чотири рази більше, ніж у Великій Британії.

А деякі з ліків, слабші за дією, і зовсім можна купити без рецепта, і за десятиліття число летальних результатів їх прийому зросло вдвічі до більш ніж 150 випадків.

Нагадаємо, раніше стало відомо про серйозну небезпеку для здоров'я жінок тривалого прийому антибіотиків.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
1
0
Смішно
5
Цікаво
2
Сумно
0
Треш

Блоги медицини