Язик людини проявив несподівану здатність

21,7 т.
Язик людини проявив несподівану здатність

Вчені з'ясували, що людський язик може розрізняти аромати. В ході дослідження виявилося, що клітини язика здатні "нюхати".

Результати дослідження були опубліковані в журналі Chemical Senses.

Виявилося, що взаємодія між ароматом і смаком, основними компонентами харчового смаку, може починатися на язику, а не в мозку, як вважалося раніше.

Вчені виявили, що нюхові рецептори, які сприймають запахи в носі, також присутні в людських смакових клітинах язика.

Рецептори, які ідентифікують солодкі, солоні, кислі, гіркі і гострі молекули на язику, діють як охоронці для оцінки поживної цінності і потенційної токсичності того, що ми кладемо в рот. А ось запах вже дає докладну інформацію про якість їжі, наприклад, наскільки смачно пахне шоколад, банан або кава. Мозок об'єднує дані різних рецепторів і людина відчуває аромат.

Відео дня

До цього часу смак і запах вважалися абсолютно окремими системами, що не взаємодіяли, поки інформація, яку вони збирають, не досягнула мозку.

Учасник дослідження доктор Мехмет Хакан Озденер оскаржив це переконання.

Доктор Озденер і його колеги з Monell Chemical Senses Center (Філадельфія), вивчали окремі живі людські смакові клітини, поміщені в живильне середовище в лабораторії. Використовуючи генетичні і біохімічні методи для тестування смакових клітин, дослідники з подивом виявили, що вони містять багато ключових молекул, які присутні в рецепторах запаху.

Потім вони використовували метод, відомий як візуалізація кальцію, щоб відобразити, як смакові клітини реагували на молекули запаху. Виявилося, що реакція аналогічна реакції на запахи рецепторів запаху в носі.

З цього випливає, що рецептори запаху можуть грати свою роль у системі смаку, взаємодіючи з клітинами рецепторів смаку на язику.

Інші експерименти вчених показали, що одна смакова клітина може одночасно містити рецептори і смаку і запаху.

Доктор Озденер сказав: "Наше дослідження може привести до розробки модифікаторів смаку на основі запаху, які допоможуть в боротьбі з надлишком солі, цукру і жирів у їжі".

Вчені досі не знають, які молекули активують переважну більшість з 400 різних типів рецепторів запахів.

Оскільки культивовані смакові клітини реагують на запахи, їх потенційно можна використовувати для визначення того, які молекули зв'язуються з певними рецепторами людського запаху.

Вчені тепер сподіваються визначити, чи розташовані рецептори запаху на конкретному типі смакових клітин, таких як клітини, які виявляють солодкість або сілоність.

Інші дослідники вивчатимуть, як молекули запаху змінюють смакові реакції клітин і, в кінцевому рахунку, сприйняття смаку людиною.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки