Заборона реклами – прозоре призначення ліків

Заборона реклами – прозоре призначення ліків

Верховна Рада планує заборонити медикам рекламувати ліки і отримувати бонуси від фармкомпаній. Новий законопроєкт обмежує взаємодію лікарів та інших медичних фахівців із фармацевтичними компаніями. 

Проєкт закону "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності" вже ухвалили в першому читанні.     

Як повідомляють в Міністерстві охорони здоровʼя, даний документ направлений на реалізацію Державної антикорупційної програми за 2023-2025 роки. 

Відео дня

Заборона подарунків, премій та пільг 

Законопроєкт №10293 підтримали 250 депутатів. Документ розширює перелік обмежень для медичних працівників, фармацевтів та реабілітологів з метою уникнення призначення ліків під впливом фінансових стимулів. На думку чиновників, це дозволить контролювати корупційні схеми в медичній та фармацевтичній сфері.  

Зокрема міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко зазначив, що йдеться про заборону отримання сувенірної та брендованої продукції, премій і бонусів, повернення частини коштів за призначення ліків конкретного виробника, участь у конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників, подарунки та інші вигоди.

Конкретні обмеження прозоре призначення ліків

Законопроєкт вводить чіткі обмеження для лікарів, фармацевтів та реабілітологів. Фармацевти, наприклад, під час відпуску ліків будуть зобов’язані надавати достовірну інформацію про наявні аналоги, еквівалентні за дією, складом або ефективністю. 

Новий закон забороняє приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.

Заборона рекламної інформації

Згідно нових правил, лікарям заборонятимуть виписувати препарати на бланках, які містять будь-яку  рекламну інформацію. Обмеження поширюються також на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації.

Додаткові законодавчі ініціативи

Верховна Рада також ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні". Законопроєкт №10372 має намір закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій та створити правові підстави для делегування їм окремих функцій, які наразі виконують органи державної влади.

Сутність цього законопроєкту полягає в створені недержавного органа, який буде вирішувати, кому з лікарів надавати право на медичну діяльність, а в кого відбирати. При цьому кожен з лікарів зобовʼязаний бути членом даної добровільної організації та сплачувати внески на її утримання, якщо хоче працювати в Україні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки