"Заготовка" для дитини, свій алкоголь та абсолютний слух: неочікувані факти про людське тіло

'Заготовка' для дитини, свій алкоголь та абсолютний слух: неочікувані факти про людське тіло

Людське тіло приховує у собі багато цікавих таємниць. Не всі знають, що наш організм здатен синтезувати алкоголь, а кишківник навіть має власну нервову систему.

Видання Лайфхакер розповіло про 8 незвичайних фактів, які стосуються особливостей тіла людини.

Синтез алкоголю

Навіть у тих, хто ніколи в житті не вживав спиртного, в організмі все одно наявний етиловий спирт. Він виробляється в процесі перетравлення їжі у шлунково-кишковому тракті, завдяки мікроорганізмам, котрі є там.

Також незначна кількість етанолу синтезується, коли наші клітини переробляють глюкозу. Цей побічний продукт життєдіяльності організму має назву ендогенний алкоголь.

Відео дня

Зазвичай його рівень у нашій крові не перевищує 0,18 проміле, тому сп’яніти від нього майже неможливо. Проте існують і винятки, а саме рідкісне захворювання, котре ще називають "синдром автоброварні".

У людей, котрі страждають цим недугом, організм виробляє алкоголь понад норму. Причина у тому, що баланс внутрішньої мікрофлори було порушено і кількість бактерій у кишківнику значно зросла. Навіть не вживаючи спиртного, такі пацієнти відчувають всі негативні наслідки алкоголізму. Зазвичай вони скаржаться на головний біль, відсутність концентрації та навіть спалахи агресії.

На щастя, існують методики лікування цього синдрому. Зазвичай медики виписують курс антибіотиків та протигрибкових засобів, які мають стабілізувати внутрішню мікрофлору організму. Також пацієнтам рекомендують зменшити вживання цукру та збільшити кількість білку в раціоні.

У деяких випадках процес вироблення алкоголю організмом може вийти з-під контролю.

Легені розміром із тенісний корт

Людські легені складаються з близько 700 млн крихітних бульбашок, які називаються альвеоли. Саме вони видобувають кисень з повітря, котре ми вдихаємо, та транспортують його у кров.

Цікавий факт: якщо вийняти з тіла весь шар тканини з альвеолами, то його можна буде розтягнути настільки, щоб вкрити цілий тенісний корт. Секрет у тому, що альвеоли надзвичайно еластичні. Їхня загальна площа коливається від 30 м² у разі видиху до 100 м² під час вдиху повітря.

Розміри дійсно вражають, особливо порівнюючи її з площею шкіри, яка становить лише від 1,5 до 2,3 м² і залежить від зросту людини.

Легені людини.

Найважчий орган у тілі

Можна подумати, що найважчим органом у тілі людини є серце, мозок або кишківник, але насправді цей титул дістався шкірі. Виявляється, що разом з підшкірною клітковиною вона може становити близько 17% від міси тіла і важити до 10 кг.

Друге і третє місце дісталися печінці та мозку, але їхня маса значно менша. Вага мозку може сягати 1,6 кг, а от печінка здатна важити до 1,8 кг.

Людська шкіра.

Абсолютний слух не рідкість

Існує доволі розповсюджений міф, що абсолютний слух – це щось близьке до суперсили, якою володіють поодинокі композитори та музиканти. Нібито абсолютний слух трапляється лише в однієї з 10 тисяч людей.

Саме про це говорили застарілі дослідження, опубліковані в журналі Американського акустичного товариства. Проте пізніше подібні твердження були спростовані.

Вчені довели, що це доволі розповсюджене явище, яке зустрічається приблизно в однієї особи з 25. Це не означає, що світ переповнений талановитими композиторами, але такі люди з легкістю розрізняють ноти та мають чудові здібності до музичного мистецтва.

Ідеальний слух доволі розповсюджене явище.

Вушна сірка і грудне молоко – це різновиди поту?

Представники людства, як і всі ссавці, мають здатність пітніти, виробляти вушну сірку та грудне молоко. Всім очевидна різниця між цими речовинами, але з точки зору еволюції, все це є специфічними різновидами поту.

Відомо, що молоко виділяється із сосків, аби дітям зручніше було його споживати, але так було не завжди. Ще 187 млн років тому молоко виділялося таким же чином, як і піт, а малюки просто його злизували. Поступово ці залози еволюціонували у свій сучасний стан.

У вухах потові залози теж еволюціонували у церумінозні залози. В процесі секреції вони виділяють речовину, яка змішується зі шкірним салом та відмерлими клітинами шкіри. Разом ці компоненти утворюють сірку, яка захищає барабанні перетинки людини.

Піт та вушна сірка багато в чому подібні.

Пеніс та піхва мають спільне походження

Хоча це частина шкільної програми з біології, але наступний факт шокує багатьох людей. До певного етапу розвитку ембріон не має виражених чоловічих чи жіночих статевих ознак. Тобто до 9 тижня ще немає статевого розподілу, тож хлопчики і дівчатка розвиваються з однієї "заготовки".

Оскільки у хлопчиків статеві ознаки розташовані ззовні, лишаються певні сліди від тієї самої "заготовки". До них відносять простатичну маточку та проміжний шов.

Розвиток ембріону без певної статі також пояснює наявність сосків не лише у жінок, але й у чоловіків, котрі у них мають скоріше рудиментарний характер.

До 9 тижня розвитку ембріон не має статі.

Власна нервова система кишок

Ще зі школи всім відомо про надзвичайно складну нервову систему людини. За допомогою спинного мозку контролюються мільйони нервових закінчень по нашому тілі.

Цікаво, що спинномозкова система складається зі 100 млн нейронів, а нервова система кишківника має в 5 разів більше цих клітин. Під час розвитку ембріону ці дві системи формуються в одному місці, але потім одна з них поступово опускається вниз.

Її називають ентеральною, і вона виконує надзвичайно важливу функцію у нашому тілі – регулює проходження їжі через шлунково-кишковий тракт та відповідає за її засвоєння організмом.

Є ще один цікавий факт, пов'язаний з ентеральною системою. Справа у тому, що у ній більше нейронів, ніж у мозку в домашньої кішки.

Ентеральна нервова система.

Можливість дихати через задній прохід

Група дослідників зробила приголомшливе відкриття – деякі ссавці здатні засвоювати кисень через задній прохід. Були проведені досліди на мишах та морських свинках. Їм ректально вводили дози O2 через анальні зонди, і організм успішно споживав його.

Та найцікавіше те, як зазначив дослідник Рю Окабе з Токійського медичного та стоматологічного університету, що люди, можливо, теж здатні на подібне. Він пояснює, що пряма кишка має багато кровоносних судин. Саме це і дозволяє кисню доволі легко потрапляти прямо у кров.

Метод ще вимагає досліджень, адже існує вірогідність, що частина кисню, веденого ректальним шляхом, може відбиратися бактеріями, які є у кишці. Проте подібний метод "дихання" має широкі перспективи у майбутньому.

Доставка кисню ректальним шляхом зможе полегшити життя пацієнтам, котрі страждають на дихальну недостатність чи пневмонію.

Дослідження проводилися на дрібних ссавцях.

Як повідомляв OBOZREVATEL, користувачі розважального сервісу Reddit зібрали найцікавіші та маловідоміфакти про організм людини. Котрі для багатьох можуть стати справжнім відкриттям.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки