МоваЯзык

/ Новини медицини

Жіноча Віагра: бути чи не бути

7.2т
Читати матеріал російською

Адді (Addyi) від Sprout Pharmaceuticals – перший препарат для лікування жіночої сексуальної дисфункції. Він пройшов непростий шлях: від скандального схвалення FDA у 2015 році через покупку виробника компанією Valeant (тепер відома як Bausch Health) і повернення прав на ліки розробнику. І зараз засіб знову, можливо, буде піддано перевірці безпеки, тільки ще більш ретельної.

В огляді потенційних нових проблем безпеки схвалених продуктів FDA відзначило Addyi як ліки з можливими ризиками реакції гіперчутливості. FDA заявило, що в цей момент "оцінює необхідність прийняття регулюючих заходів".

Як і чому препарат був схвалений

Ще у 2015 році ліки біли схвалені FDA, Адді став першим препаратом для жінок у пременопаузі, у яких було діагностовано розлад сексуального потягу. При запуску FDA обмежило маркетинг Addyi, додавши попередження про ризики вживання алкоголю під час прийому ліків.

Критики стверджували, що клінічні дані Адді не повинні бути підставою для його схвалення, і що ліки є загрозою безпеки. Захисники інтересів пацієнтів, своєю чергою, заявили, що жінкам потрібна можливість збільшити сексуальне бажання. За словами керівника програми жіночої сексуальної медицини Медичної школи Стенфордського університету, доктора Лії Міллхейзер, розлад сексуального потягу – це реальна проблема для жінок, викликана дисбалансом нейротрансмітерів.

Після схвалення FDA компанія Valeant перекупила Адді у виробника за 1 мільярд доларів, але запустити проєкт так і не змогла. Згодом Valeant повернула права на препарат початковим власникам Sprout в обмін на невелику винагороду.

Що відомо про препарат Адді

Активною речовиною Адді є флібансерин. Препарат випускається у вигляді таблеток по 100 мг. Його приймають по 1 таблетці в день перед сном, оскільки прийом у період неспання збільшує ризик гіпотонії, непритомності, випадкової травми та гноблення ЦНС.

Адді показаний жінкам в пременопаузі з придбаним генералізованим розладом сексуального потягу (HSDD), яке характеризується низьким сексуальним потягом. Розлад не повинен бути пов'язаний з супутнім медичним або психічним захворюванням або терапевтичним лікуванням.

На відміну від швидкої дії ліків проти чоловічої еректильної дисфункції, дія Адді розвивається поступово, і ефект відзначається тільки через 4 тижні щоденного прийому, максимальну дію препарат має через 8 тижнів.

Які протипоказання і застереження включені в інструкцію зараз

Прийом препарату протипоказаний в наступних випадках:

  • Період протягом двох годин після вживання алкоголю: при поєднанні з алкоголем зростає ризик виникнення важкої гіпотонії та непритомності. Якщо було випито три або більше стандартних алкогольні напої, прийом Адді рекомендується пропустити. Після прийому ліків пацієнти не повинні вживати алкоголь до наступного дня.

  • Печінкова недостатність будь-якого ступеня: при порушенні функції печінки концентрація флібансерина значно збільшується, що може стати причиною гіпотонії та непритомності.

  • Одночасне застосування з помірними або сильними інгібіторами CYP3A4: комбінація значно збільшує концентрацію флібансерина, що може привести до зниження артеріального тиску і непритомності.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини