Може бути шкідливою: Супрун зруйнувала міф про популярну дієту

15,7 т.
Може бути шкідливою: Супрун зруйнувала міф про популярну дієту

Виконуюча обов'язки голови МОЗ Уляна Супрун розповіла, чому варто побоюватися однієї з найпопулярніших дієт - безглютенової.

"Інтернет, реклама або блоги деяких знаменитостей по-різному інтерпретують правильне харчування. Будьте обережні з такими рекомендаціями. Не всі з них підходять саме вам. Як приклад - популярна безглютеновая дієта", - написала на сторінці в Facebook.

Чиновниця нагадала, що дієта передбачає повну відмову від продуктів з вмістом глютену або їх заміну на безглютенові.

Читайте: Як відмова від куріння з антидепресантом: Супрун здивувала "ліками" для продовження життя

Відео дня

"Аргументи такі, що глютен нібито відкладається на стінках кишечника і погіршує його роботу, бо не розчиняється у воді. Або що на безглютенової дієті худнуть. Або просто відчувають себе краще і здоровіше", - розповіла Супрун.

Вона пояснила, що глютен - запасний білок, який міститься в зернах злаків і всіх похідних продуктах, включаючи булочки, батони і пиво. Також глютен додають в ковбасні вироби, молочні продукти.

"Глютен абсолютно нешкідливий для більшості людей і добре засвоюється організмом. Якщо його купити окремо і просто з'їсти, то це не зашкодить рівно нічим 99% з нас", - запевнила в.о. міністра.

Вона уточнила, що приймати глютен в їжу дійсно дуже небезпечно тільки для тих, у кого діагностували глютеновою ентеропатією, або целіакію. Таких людей, за її словами, 1% жителів планети. У всіх інших випадках повністю відмовлятися від продуктів з глютеном і переходити на їх безглютенових двійників не тільки не варто, але й шкідливо.

Читайте: Супрун розвінчала популярний міф про лікування небезпечного захворювання

"По-перше, люди, які відмовляються від всіх продуктів з глютеном забирають у себе можливість їсти цільнозернові злаки - які містять висівки з пшениці, вівса, ячменю, жита. Вони забезпечують наш організм клітковиною, важливими вітамінами та поживними речовинами, як залізо, кальцій і білок", - пояснила Супрун.

Глава МОЗ підкреслила, що на даний момент не існує жодного дослідження, яке б підтвердило користь безглютенових продуктів. Виробники таких продуктів, за її словами, поширюють міфи про глютен, щоб збільшити продажі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун порадила, як продовжити життя.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки