"Над сином проводили експеримент": відомого лікаря в Україні звинуватили в помилці

44,1 т.
'Над сином проводили експеримент': відомого лікаря в Україні звинуватили в помилці

Український продюсер Софія Чемерис звинуватила психіатра Людмилу Литвин у проведенні експерименту над її 5-річним сином Матвієм.

"Протягом року моя дитина брала участь у клінічних дослідженнях протиепілептичного препарату Топірамін. Я не підписувала інформаційної угоди. Я й гадки не мала, що це експериментальне лікування", - сказано у блозі Чемерис на OBOZREVATEL.

Вона пояснила, що в Матвія груба затримка психомовного розвитку: він не розмовляє, не до кінця розуміє, що йому говорять, а також не розуміє, як грати з дітьми. Ще в дитини сенсорні порушення - гіперакузія. "Якщо занадто шумно, незвично або занадто світло чи занадто темно - у нього починається істерика та блювота", - пояснила продюсер.

Відео дня

Чемерис розповіла, що шукала найбільш компетентного лікаря для своєї дитини, і в результаті вирішила довіритися Людмилі Литвин із клініки "Меділекс", яка, як сказано в її профілі на сайті медцентру, є дитячим психіатром вищої категорії та має стаж роботи в цій сфері більше 25 років. Також вона є президентом Всеукраїнської асоціації дитячих психіатрів.

Відомого лікаря в Україні звинуватили в помилці

"Вона була дуже переконлива. І ми помчали реалізовувати приписи доктора Литвин. Дитина здала 5 пробірок венозної крові, перенесла загальний наркоз, щоб провести одне непросте дослідження головного мозку. І ось, ми знову на прийомі й ось у нас вже на руках рекомендації одного з кращих психіатрів країни. Призначила вона дитині без ознак епілепсії протисудомний препарат. На запитання: "чому так", я отримала дуже переконливу відповідь, що в малих дозах він нам дуже допоможе та є навіть клінічні дослідження на цю тему, але ось зараз немає під рукою. Вона була дуже переконлива, а я так втомилася, що довірилася лікарю", - розповіла продюсер.

"Дитині і справді стало трохи краще. І я розслабилася. Але через півроку йому раптово стало набагато гірше. Я побігла до лікаря. Знову аналізи. Препарат не скасовує. На питання: "покажіть дослідження", відхід від відповіді. Я перерила всі доступні мені джерела, всі недоступні мені джерела, перерили знайомі лікарі. І ось ми знайшли: наявні дані впливу "топірамату" на когнітивні функції дітей недостатні та вимагають подальших досліджень". Я помчала з цією інформацією до лікаря Литвин і отримала відповідь: "Так, це так. Але емпіричним шляхом я прийшла до протилежних висновків", - продовжила Чемерис.

Таке лікування тривало цілий рік. На думку матері Матвія, ймовірно, через тривалий прийом цього препарату в дитини тепер збільшена печінка, а "розмірами підшлункової жахнулися кілька гастроентерологів та педіатрів". Вона заявила, що пізніше "сама здогадалася, що може служити причиною стану дитини", усунула її і "дитина рвонула у розвитку". "Дуже мені в цьому допомогли ось такі ж мами як я. У яких діти з особливостями", - зазначила вона.

"Я не знаю, що буде далі. Чи піде Матвій у звичайну школу або в спеціальну установу. Чи стане він коли-небудь самостійним, чи буде в нього сім'я та діти. Я не про це думаю зараз. Я думаю зараз про те, наскільки експериментальне лікування доктора Литвин знищило шанси Матвія на нормальне, повноцінне життя ", - додала Чемерис.

Відомого лікаря в Україні звинуватили в помилці
Відомого лікаря в Україні звинуватили в помилці
Відомого лікаря в Україні звинуватили в помилці

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше українського ендокринолога звинуватили в махінаціях із ліками.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки