Вчені здивували цікавим способом запобігти наслідкам хвороби Паркінсона

13,3 т.
Вчені здивували цікавим способом запобігти наслідкам хвороби Паркінсона

Останні дослідження вчених зі США показали, що заняття танго допоможуть взяти під контроль симптоми хвороби Паркінсона. Вчені впевнені, що з часом, на допомогу пацієнтам прийдуть танцюючі роботи.

Про це повідомляє видання Daily Mail.

Професора Університету Еморі - нейробіолог Лена Тін і вчений-реабілітолог Мадлен Єва Хакні стверджують, що навчання балету впливає на поставу, а танго впливає на баланс.

Танці можуть бути ефективною реабілітацією при порушеннях рівноваги і ходи, особливо у людей із хворобою Паркінсона.

Медики розробили адаптовану реабілітацію танго, в якій учасники вчаться прогресивній серії танго-кроків, спеціально призначених для вирішення проблем, з якими стикаються люди з хворобою Паркінсона, що в результаті покращує клінічні показники функції балансу і ходьби.

Відео дня

Під час експериментального дослідження було виявлено, що після інтенсивної тритижневої програми адаптованої реабілітації танго учасники з хворобою Паркінсона стали більше схожими на висококваліфікованих артистів балету. Тобто, коли вони практикували свої танцювальні навички танго, вони розробили рухові модулі, які також допомогли їм ходити і балансувати в повсякденних ситуаціях. Цей механізм може пояснити, чому практикуючий танець може благотворно змінити ходу і рівновагу.

Однак вчені на цьому не зупинилися, і вирішили залучити до цієї реабілітації спеціальних роботів, які будуть розроблені для пацієнтів із хворобою Паркінсона.

Справа в тому, що в звичайному танці вкрай важлива підтримка партнера, який виступає в ролі ведучого. Найчастіше ця підтримка буває чисто інтуїтивною, але ретельно навчений робот буде володіти набагато більшою інтуїцією і він допоможе людям із порушеною рухливістю зміцнювати моторні навички.

Раніше фахівцями в галузі робототехніки вже був розроблений робот Коді, який веде людину за руки. Зараз його залучають як партнера для простих танців, але вчені впевнені, що в майбутньому подібного роду пристрої допоможуть саме пацієнтам із хворобою Паркінсона під час сеансів фізіотерапії.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені назвали шокуючі ранні симптоми хвороби Паркінсона й Альцгеймера.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки