Чому крутиться голова: названі можливі причини

269,6 т.
Чому крутиться голова: названі можливі причини

Запаморочення може бути проявом хвороби.

Як повідомляє "Здоров-інфо", причин запаморочення (вертиго) досить багато, вони можуть зачіпати найрізноманітніші області здоров'я людини. Часто запаморочення виникає через вегетативну дисфункцію (вегетосудинну дистонію).

Іноді запаморочення пов'язано з проблемами в роботі органів слуху. Наприклад, при отиті можливе зниження слуху, дзвін і шум у вухах і запаморочення.

Але найчастіше вертиго пов'язано з неврологічними захворюваннями. Це частий супутник мігреней, також воно можливо при пухлинах головного мозку (тоді запаморочення носить хронічний характер і супроводжується сильними головними болями).

Відео дня

Серцево-судинні хвороби також можуть призвести до нападів запаморочення. Вони виникають через порушення кровообігу, у результаті чого може розвинутися такий небезпечний для життя стан, як інсульт.

Іноді запаморочення виникає при різкій зміні положення тіла, особливо це стосується людей, у яких сидяча робота. Якщо весь день сидіти за комп'ютером, а потім різко встати, голова може закрутитися. Це трапляється через порушення кровопостачання мозку, а саме його відділів, які відповідають за координацію. Цих проблем можна уникнути, якщо не допускати перенапруження м'язів шиї: робити перерви, розминатися, виходити на вулицю, робити елементарні фізичні вправи.

Напади запаморочення можуть бути наслідком травмування шийного відділу хребта. Також їх може спровокувати передозування ліками від гіпертонії. Не потрібно забувати, що знижений тиск (гіпотонія) - це теж проблема для людини. Він часто викликає напади запаморочення.

Причиною вертиго може бути елементарне заколисування в транспорті, від якого страждають багато. У такому випадку неприємні відчуття допоможуть усунути спеціальні препарати.

Запаморочення може бути симптомом низки психічних розладів: панічних атак, агорафобії (боязнь відкритого простору з великим скупченням людей) і т.д.

До кого звертатися?

Почати потрібно зі звернення до невролога. Якщо він виключить неврологічні захворювання, тоді необхідно відвідати лікаря-отоларинголога. Якщо і він не виявить причин запаморочень, зверніться до терапевта, щоб він дав направлення до інших вузьких спеціалістів. Можливо, знадобиться консультація онколога, психолога, кардіолога та інших лікарів.

Діагностика причин запаморочень досить обширна: потрібно пройти вестибулярні тести, аудіометрію, перевірити стан судин за допомогою УЗД, комп'ютерної томографії або МРТ.

Щоб усунути систематично виникаючі запаморочення, слід виявити і усунути їхню причину. На це може знадобитися багато часу і коштів, але довести справу до кінця потрібно, інакше проблема може набути серйозний і небезпечний для здоров'я, а іноді і життя характер.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", лікар-невролог з Університету Ессен у Німеччині Крістофер Дінер представив свій огляд найбільш важливих подій у неврології, які відбулися в 2017 році.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки