Прорив 2017 року: названі досягнення в лікуванні інсульту та розсіяного склерозу

24,4 т.
Прорив 2017 року: названі досягнення в лікуванні інсульту та розсіяного склерозу

Лікар-невролог з Університету Ессен у Німеччині Крістофер Дінер представив свій огляд найбільш важливих подій у неврології, які відбулися у 2017 році.

Відповідний матеріал опублікувало видання Мedscape.com.

Епілепсія

Цікаве дослідження було опубліковано в журналі New England Journal of Medicine, присвяченому епілептичній хірургії у дітей і підлітків із лікуванням рефрактерної епілепсії. Загалом 116 дітей були відібрані для операції або лікування. Через 12 місяців 77% дітей, які перенесли хірургічне втручання, позбулися нападів порівняно з 7% дітей, які тільки отримали лікування.

Відео дня

Друге дослідження, також опубліковане в журналі New England Journal of Medicine, проаналізувало гістопатологічні дані у 9523 пацієнтів, у яких була епілепсія. Виявилося, що у дорослих найбільш частим діагнозом був гіпокампальний склероз; а у дітей і підлітків найбільш частим діагнозом була координаційна дисплазія кори.

Розсіяний склероз

2017 рік став проривом у лікуванні первинного прогресуючого розсіяного склерозу (MS) з окрелізумабом, препаратом, який виснажує В-клітини. В експерименті випадковим чином 732 пацієнтам був призначений цей препарат у співвідношенні 2:1 для прийому окрелізумабу або плацебо. Дослідники виявили явно нижчі показники клінічної та прогресуючої МРТ у пацієнтів, які отримували окрелізумаб.

Спинна м'язова атрофія

Можливо, найбільший прогрес був досягнутий у лікуванні спінальної м'язової атрофії (SMA). У Lancet було опубліковано відкрите дослідження, у котрому застосовувався препарат нусінерсен під час 2 фази. Нусінерсен - античуттєва терапія. Лікування призводить до 50% зниження смертності або раннього дихання.

Хвороба Паркінсона

Два цікавих аналізи були зроблені при хворобі Паркінсона. Перший, опублікований у Science, вказує на те, що можна впливати на продукцію синуклеїну, впливаючи на ген альфа-синуклеїну. Це було вперше досягнуто в клітинній культурі, потім експеримент був повторений у тварин і, нарешті, у популяційному дослідженні в Швеції.

Дослідники перевірили понад 1000 фармацевтичних сполук у клітинній культурі та виявили, що бета-2-адренорецептор може модулювати експресію синуклеїну. Вони ідентифікували пацієнтів, які приймали бета-блокатори у шведській базі даних і виявили, що у пацієнтів, що приймають пропранолол для гіпертонії був підвищений ризик розвитку хвороби Паркінсона. Навпаки, її ризик знижується у пацієнтів, які отримують сальбутамол під час лікування астми.

Ще один цікавий висновок пов'язаний із ваготомією (хірургічна процедура, яка полягає в розтині основного стовбура або гілки блукаючого нерва - Авт.). Множинні дослідження тепер показують, що у пацієнтів, які перенесли ваготомію через виразку шлунка 20-50 років тому, ризик розвитку Паркінсона був вищим, ніж у пацієнтів, у яких не було ваготомії. Це вказує на те, що якийсь патоген дійсно переміщається через блукаючий нерв у мозок і веде до розвитку хвороби Паркінсона.

Невроонкологія

Цього року було два особливо цікавих дослідження в сфері нейроонкології. Перше було опубліковано в Lancet. Це дослідження показало, що пацієнти з анапластичними гліомами краще сприймають ліки, коли до стандартної терапії ім додають темозоломід.

Біль і головний біль

Австралійське дослідження порівняло препарат прегабалін і плацебо у 209 пацієнтів із гострим або хронічним запаленням сідничного нерва. Прегабалін не був ефективний для поліпшення болю або інших результатів.

В області лікування головного болю є абсолютно новий клас препаратів, що використовується для профілактики мігрені: антитіла проти пептиду, пов'язаного з генним кальцитонином (CGRP) або рецептором CGRP. Результати показують, що ці препарати настільки ж ефективні, як традиційні профілактичні препарати як при епізодичній, так і хронічної мігрені. Найбільша перевага полягає в тому, що вони працюють дуже швидко й містять невелику кількість побічних ефектів. Недоліком буде висока вартість лікування.

Інсульт

В одному з досліджень розглядалася ефективність тромбектомії, яке довело ефективність цього методу.

Можливо, найважливіший прогрес у вивченні інсульту пов'язаний із трьома дослідженнями, які порівнювали антитромботичну терапію і закриття відкритого овального вікна у пацієнтів у віці до 60 років із криптогенним інсультом. Закриття вікна помітно перевершувало антитромботичну терапію.

Гальмування згортання крові (антикоагуляція)

Кілька досліджень показують, що антикоагуляція у пацієнтів із фібриляцією передсердь може запобігти довготривалій деменції.

"2017 рік був відмінним роком для неврології, з великими успіхом. Моє суб'єктивне відчуття полягає в тому, що два найважливіших прориви - це лікування спинної м'язової атрофії та введення абсолютно нового класу препаратів для профілактики мігрені", - додав лікар.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", сон у певній позиції може збільшити ризики захворювання деменцією.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки