Лікарі розповіли, як знизити ризик деменції

12,0 т.
Лікарі розповіли, як знизити ризик деменції

Хвороба Альцгеймера далеко не рідкість серед літніх людей. І нехай чітко захворювання проявляється в уже глибоко похилому віці, її розвиток починається задовго до цього, розтягуючись на десятки років.

Вчені давно ламають голови над цією проблемою, але поки ні надійного лікування, ні медикаментозної профілактики деменції так і не створили. Разом з тим, вони склали список правил, дотримуючись яких можна мінімум відстрочити дегенеративні процеси в головному мозку, повідомляє Express.

Як відомо, до симптомів хвороби Альцгеймера відноситься втрата пам'яті, складність концентрації і плутанина в часі і просторі.

Відео дня

Читайте: Названо 7 продуктів, відмова від яких вбереже від недоумства

І щоб уникнути всього цього, потрібно дотримуватись певних рекомендацій:

  • Тренуйте мозок

Щодня давайте мозку навантаження: вирішуйте головоломки, читайте книги, розгадуйте кросворди, грайте в карти тощо.

Як показують дослідження, постійна активність мозку сприяє побудові нових нейронний зв'язків, завдяки чому ризики деменції знижуються.

  • Регулярно тренуйте тіло

Рекомендований рівень навантажень - не менше 30 хвилин п'ять разів на тиждень.

Активність сприяє підтримці нормального серцевого ритму, а відповідно, і кровообігу, в тому числі і мозку.

Читайте: Дослідники встановили головну причину деменції

  • Не паліть

Навіть якщо ви курите, ніколи не пізно кинути. Адже з кожною сигаретою ви все більше піддаєтеся ризику розвитку деменції, оскільки вбиваєте легені і завдаєте шкоди серцево-судинній системі.

  • Харчуйтеся збалансовано

Збалансована дієта включає в себе жирну рибу, фрукти, овочі, злаки і оливкову олію, а також передбачає зниження кількості червоного м'яса, солі і цукру в раціоні.

Читайте: Пити чи не пити: вчені зробили неймовірне відкриття, пов'язане з деменцією

Така дієта допомагає підтримувати вагу в нормі, а також сприяє нормальній роботі серця, покращує кровообіг і роботу мозку.

  • Обережно з алкоголем

Не перевищуйте тижневу норму спиртного, а краще - зовсім відмовтеся. Адже алкоголь - найлютіший ворог нашої нервової системи. Зокрема, він уповільнює передачу нервових імпульсів і прискорює відмирання клітин мозку.

Раніше "МедОбоз" розповідав, як за 20 секунд визначити ризик інсульту і деменції.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки