Люди, які проживають в гірській місцевості, рідше страждають від інсульту: результати дослідження

Життя в високогір'ї зв'язали зі зменшенням ризику смерті від інсульту

Життя в горах може захистити людину від інсульту. Найбільш сильно цей ефект проявляється на висоті від 2 до 3,5 кілометрів.

Про це йдеться в дослідженні вчених з Американського університету в Еквадорі, опублікованому в журналі Frontiers in Physiology. З'ясувалося, що життя на високогір'ї пов'язане зі зниженою доступністю кисню для організму.

Люди пристосувалися до таких умов, однак як це впливає на ризик розвитку у них інсульту, раніше вивчено не було.

Еквадорці проаналізували з колегами з Великобританії, Іспанії та СШАмайже 76 тисяч випадків госпіталізацій і більше 38 тисяч смертей від інсульту, що відбулися в їхній країні з 2001 по 2017 роки.

Відео дня

Людей поділили на чотири групи за висотою їх постійного місця проживання: низька (до 1,5 кілометра), помірна (до 2,5 кілометра), велика (до 3,5 кілометра) і дуже велика (до 5,5 кілометра).

З'ясувалося, що люди, які живуть на великій висоті, в середньому зазнають інсульту в більш пізньому віці, ніж ті, хто живе "нижче". Також у них виявили менше випадків госпіталізації і смертей від інсульту.

Однак цей ефект сходив нанівець після висоти в 3,5 кілометри, що, на думку дослідників, може пояснюватися підвищеним ризиком тромбоутворення через надмірну гіпоксію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з Університету Генуї (Італія) розробили шолом, здатний на ранній стадії діагностувати інсульт. Його можна буде використовувати в кареті швидкої допомоги по дорозі в лікарню, який замінить проведення низки обстежень.

Такий "розумний" шолом не передбачає постановку діагнозу, але дозволить прискорити вибір тих чи інших медичних процедур для пацієнта, який переніс інсульт.

Механізм діагностує захворювання, а після з точністю до 80% визначає один з його типів: ішемічне або геморагічне.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки