МоваЯзык

/ Неврологія

Мозок міг ''рвонути'' будь-якої миті: в Україні провели унікальну операцію

В Інституті нейрохірургії у Києві лікарі успішно прооперували дівчину з Житомирщини Вероніку з аномальним клубком судин (каверномою), який міг розірватися будь-якої миті у мозку.

Протягом чотирьох років їй не могли встановити діагноз. Аномалія обмежувала її в усьому — вона не могла швидко рухатися, їздити у транспорті і втрачала координацію. Консиліум лікарів Інституту нейрохірургії зважився на унікальну операцію.

На щастя, хірургічне втручання було успішним.

Пацієнтка, якій провели унікальну операцію

Пацієнтка, якій провели унікальну операцію. Джерело: ТСН

ТСН

Після реабілітації усі обмеження, які були в житті Вероніки, мають зникнути, запевнили лікарі.

За їхніми словами, завдяки пілотному проекту у них з'явилося забезпечення, щоб високотехнологічні втручання були безкоштовними для пацієнтів.

Кавернома трапляється у піввідсотка населення. Для терапевтів, неврологів — це надзвичайний випадок. Для судинних нейрохірургів — це не рідкість. Щоправда, аномальний клубок судин часом розташований таким чином, що видалити його, не пошкодивши мозок, неможливо.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у жовтні 2018 року у Київському Інституті серця успішно відбулася складна операція з пересадки механічного серця. Це всього лише третя імплантація такого пристрою в Україні. Перші дві директор інституту Борис Тодуров провів ще у 2016 році.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

1
Коментарі
1
0
Смішно
11
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини