Названо ліки, що призводять до недоумства

18,3 т.
Названо ліки, що призводять до недоумства

Тривале вживання антидепресантів збільшує ризик розвитку деменції.

Британські вчені провели дослідження, в ході якого розглядали деякі антидепресанти, пише BMJ. Експерти вивчали їх в рамках більш широкої групи препаратів-антіхолінергіків, в яку входять в тому числі ліки від хвороби Паркінсона і захворювань сечового міхура.

Читайте: Не захворіти на деменцію: 7 кроків для здорового мозку

Так, медики вивчили медичні дані більше 40 тисяч пацієнтів старше 65 років, яким в період з 2006 по 2015 рік діагностували деменцію, і порівняли їх з медкартами більш 283 тисяч пацієнтів без даного діагнозу.

Відео дня

Результати показали, що у деяких пацієнтів, які приймають антихолінергічні засоби, ризик захворіти на деменцію зростає на 30%. У випадку з антидепресантами цей показник дорівнює 18%, з урологічними антіхолінергікамі - 11%.

Раніше "МедОбоз" розповідав про інші причини деменції.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки