МоваЯзык

/ Неврологія

Нервові клітини відновлюються! Лікар розвінчав популярний міф

Те, що відновлення нервових клітин в організмі людини неможливо, – не більше як міф. Насправді у мозку є стовбурові клітини, які постійно поповнюють "нервові" запаси.

Таке переконання в ефірі ObozTV навів нейрофізіолог Біжан Шаропов. Він додає, що це твердження було популярним до 1980-их років, після чого науковці взялись активно досліджувати цю тему.

"У людини до 25 років мозок росте своєрідно, тобто, всюди десь добавляються маси. Потім функцію поповнення клітин бере на себе тільки так званий "дорослий нейрогенез" і цей процес строго специфічний", – сказав він.

Невеликий стрес не впливає на роботу мозку, впевнений лікар. Взагалі, розмір мозку не визначає параметри інтелектуальної спроможності.

"Наш мозок зростає за кількістю клітин до 25 років. Після того починається його деградація. Якщо ви подивитесь зображення МРТ 25-річних і 70-річних, то замітите, що у стареньких людей мозок менший", – додав Шаропов.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що медики створили нову ефективну методику лікування хвороби Альцгеймера. Ця програма дозволила повернути пам`ять пацієнтам на пізніх термінах захворювання.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Пряма трансляція" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
18
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини