Новий аналіз крові допомагає у ранньому виявленні хвороби Альцгеймера

6,1 т.
Новий аналіз крові допомагає у ранньому виявленні хвороби Альцгеймера

Як показали ранні дослідження, новий аналіз крові, який визначає варіант білка P53, з високою ймовірністю може прогнозувати прогресування хвороби Альцгеймера на термін до 6 років до постановки клінічного діагнозу.

У порівнянні з іншими аналізами крові, що відстежують патологію, тест AlzoSure Predict компанії Diadem має багато переваг. Результати досліджень були представлені на 14 конференції клінічних випробувань хвороби Альцгеймера (CTAD).

За словами директора з наукових досліджень в Асоціації Альцгеймера Персі Гріффіна, технології, які полегшують раннє виявлення та втручання до значної втрати клітин мозку через хворобу Альцгеймера, "змінять правила гри" для окремих людей, сімей та системи охорони здоров'я.

Відео дня

Білок P53, який є присутнім як у мозку, так і в інших частинах тіла, є одним з найбільш цільових білків для розробки ліків проти раку та інших станів. За словами генерального директора Diadem Пола Кіннона, новий тест може радикально покращити ранню ідентифікацію пацієнтів для випробувань за 6 років до встановлення діагнозу, що потенційно може дозволити швидше та ефективніше схвалювати терапію.

Поточний аналіз крові визначає похідне P53 (U-p53 AZ). Попередні дослідження припускають, що це похідне, яке впливає на амілоїд та окислювальний стрес, також бере участь у патогенезі хвороби Альцгеймера.

Дослідження

Дослідники використовували зразки крові пацієнтів у віці 60 років та старші з дослідження Australia Imaging, Biomarkers and Lifestyles (AIBL), які мали різні рівні когнітивної функції. Вони проаналізували зразки в кількох часових точках протягом десятирічного періоду, щоб визначити, коли маркер найбільш точний під час прогнозування зниження.

Перше з двох досліджень було визнано "відкриттям" та включало зразки крові 224 пацієнтів. Його результати показали, що тест передбачає зниження від легкого когнітивного порушення (MCI) до значного наприкінці шестирічного періоду з "площею під кривою" (AUC) понад 90%. На думку дослідників, тест також може точно класифікувати стадію хвороби та дозволяє не лише прогнозувати на 6 років уперед, але й з 95% впевненістю визначає, чи є у пацієнта SMC (суб'єктивні скарги на пам'ять), легкі когнітивні порушення або хвороба Альцгеймера.

У другому "перевірочному" дослідженні вчені вивчили зразки із зовсім іншої групи із 482 пацієнтів. Воно підтвердило отримані раніше результати.

Переваги ранньої діагностики

Виявлення пацієнтів, у яких розвивається хвороба Альцгеймера за роки до появи симптомів, дає час на прийняття медичних рішень. Ці пацієнти можуть також спробувати терапію на ранній стадії захворювання.

Крім того, використання тесту може прискорити схвалення перспективних лікарських засобів для лікування хвороби Альцгеймера. Зараз фармацевтичні компанії включають тисячі пацієнтів у клінічні дослідження, і вони не знають, у кого з них згодом розвинеться хвороба.

Також тест можна використовувати для спостереження за пацієнтами під час дослідження, замість того, щоб покладатися на дорогі ПЕТ-сканування та хворобливі та дорогі процедури спинномозкової рідини.

Подальші результати, які включатимуть дані біобанків про більш ніж 1000 пацієнтів у США та Європі, мають бути завершені до кінця цього року.

Діагностичну компанію Diadem засновано у 2012 році як дочірнє підприємство Університету Брешії (Італія). Вона спеціалізується на конкретних дослідженнях та розробках з ранніх периферичних маркерів хвороби Альцгеймера. Зараз компанія веде переговори про постачання продукту до Північної Америки, Європи та інших країн.

За словами Персі Гріффіна, існує гостра потреба у простих, недорогих, неінвазивних та доступних засобах раннього виявлення хвороби Альцгеймера, таких як аналіз крові. Однак важливо провести ретельне тестування у великих, різноманітних клінічних випробуваннях.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки