Приліжкова МРТ виявляє внутрішньочерепний крововилив: дослідження

Приліжкова МРТ виявляє внутрішньочерепний крововилив: дослідження

Для пацієнтів з внутрішньочерепним крововиливом (intracranial hemorrhage, ICH) важливе значення має швидка діагностика. Зазвичай для цього використовується МРТ, але це пов'язано з багатьма незручностями, а в багатьох лікарнях це обладнання недоступне.

Нещодавно було завершено дослідження, що вивчало, наскільки ефективно портативний пристрій МРТ (пМРТ) з низьким полем може ідентифікувати ICH. Результати дослідження показали, що пМРТ з низьким рівнем візуалізації не поступається традиційним МРТ. Пристрій не тільки має високу точність у діагностиці внутрішньочерепної гіпертензії (ВЧГ), але й дозволяє диференціювати випадки ВЧК і не-ВЧГ у пацієнтів у критичному стані.

Відео дня

Основною перевагою є те, що апарат має невеликий розмір і його можна встановлювати прямо біля ліжка пацієнта. Портативна МРТ з низьким рівнем візуалізації може використовуватися при всіх видах неврологічних захворювань, інсульті, травмі голови, інфекціях і пухлинах мозку і т.д.

Попередні висновки дослідників були представлені торік на щорічній Міжнародній конференції Stroke. Остаточні результати роботи опубліковані в Nature Communications.

Подробиці роботи

В ході дослідження порівнювалися результати 144 сканувань пацієнтів з черепно-мозковою травмою, які були отримані за допомогою портативної системи МРТ на місці – Swoop (компанія-виробник – Hyperfine Research Inc), зі звичайними скануваннями нейровізуалізації.

Результати показали, що тести були класифіковані як позитивні або негативні на ICH в 130 зі 144 випадків, при загальному рівні позитивності 90,3%.

Крім того, внутрішньомозковий крововилив було виявлено в 45 з 56 випадків з рівнем чутливості 80,4%, а негативні випадки були виявлені в 85 з 88 випадків зі ступенем специфічності 96,6%.

Первинна ВЧГ у субтенторіальної локалізації, яка є найбільш частим проявом ВЧГ, була правильно ідентифікована в 44 з 50 випадків при рівні чутливості 88%.

Крім того, загальний час візуалізації для дослідження пМРТ становив 30 хвилин проти 67 хвилин для звичайного дослідження МРТ.

Важливість пМРТ та підтвердження ефективності його роботи

За словами доктора медицини, професора неврології та нейрохірургії Єльської школи медицини, головного дослідника Кевіна Шета, своєчасна нейровізуалізація – важливий крок у діагностиці пацієнтів з підозрою на гостре пошкодження головного мозку, таке як інсульт.

Клініцисти, які зіткнулися з пацієнтом з симптомами інсульту, повинні визначити, чи спричинені ці симптоми згустком, який можна лікувати за допомогою розріджувачів крові, або вони пов'язані з кровотечею в головному мозку, що може вимагати хірургічне втручання.

Внутрішньомозковий крововилив є протипоказанням для тромболітичної терапії, тому його виключення є одним з основних кроків при прийнятті рішення при лікуванні гострого інсульту. Не доводиться сумніватися в тому, що цей пристрій може допомогти врятувати життя в умовах обмежених ресурсів, таких як сільські лікарні.

Портативна візуалізація з низьким магнітним полем змінює парадигму: пМРТ проста у використанні, легко транспортується і має невисоку вартість (в межах 50-100 тис. доларів). За словами дослідників, пристрій буквально можна поставити на колеса і перевозити в клінічному середовищі, де можуть бути кисневі балони, вентилятори, кредитні карти в гаманці, і ніщо з цього не буде проблемою, як у випадку зі звичайним МРТ.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки