Як уберегтися від Альцгеймера: лікарі назвали правильну позу для сну

26,6 т.
Як уберегтися від Альцгеймера: лікарі назвали правильну позу для сну

Сон у певній позиції може збільшити ризики захворювання на деменцію.

Як повідомляє Express.co.uk, сон на спині і животі збільшує шанси на розвиток хвороби.

Дослідники з Університету Стоуні Брук з'ясували, що сон на боці був пов'язаний із більш низьким ризиком розвитку деменції, ніж сон на спині або животі.

Вони також додали, що відпочинок на боці допомагає краще очистити організм від шлаків і токсинів.

"Багато видів деменції пов'язані з порушеннями сну, включаючи труднощі при засипанні. Все частіше визнається, що ці порушення сну можуть прискорити втрату пам'яті при хворобі Альцгеймера", - сказав дослідник, доктор Майкен Недергаард.

Відео дня

Експерти додали, що сон на боці покращує гліфатичний шлях мозку. Гліфатичний шлях - це система, яка очищає мозок від хімічних відходів.

За словами клінічного дієтолога доктора Джоша Ах, сон на боці може також знизити ризик хвороби Паркінсона та інших неврологічних захворювань.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", недолік сну призводить до того, що мозок виробляє ще більше бета-амілоїдного білка - пептидів, які відповідальні за появу хвороби Альцгеймера.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки