Схвалено перший препарат для лікування надмірної сонливості

Схвалено перший препарат для лікування надмірної сонливості

Нещодавно FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) схвалило перший препарат для лікування ідіопатичної гіперсомнії – Xywav.

Згідно з деякими даними, це захворювання діагностується приблизно у двох осіб зі 100 тисяч, в США хвороба виявлена ​​у 37000 осіб. Однак досі патологія мало вивчена і не розроблені ефективні заходи, які можуть допомогти людям лікувати її симптоми.

Що являє собою Xywav

Xywav – новий оксібатний продукт, що містить унікальний склад катіонів. Він випускається компанією Jazz Pharmaceuticals у вигляді перорального розчину і містить оксибат кальцію, магнію, калію і натрію. У Xywav міститься на 92% менше натрію, ніж в більш ранньому препараті компанії – Xyrem.

Відео дня

Це вже друге схвалення препарату, раніше його дозволили застосовувати для терапії катаплексіі або надмірної денної сонливості у пацієнтів від 7 років з нарколепсією.

Схвалення базується на результатах третьої фази подвійного сліпого багатоцентрового плацебо-контрольованого рандомізованого дослідження. Згідно з отриманими даними, лікування показало статистично і клінічно значущі відмінності в порівнянні з прийомом плацебо в зміні основної кінцевої точки за шкалою сонливості Епворт і вторинних кінцевих точок – загального враження пацієнта від змін і за шкалою тяжкості ідіопатичної гіперсомнії.

Спосіб застосування

Для лікування ідіопатичної гіперсомнії Xywav можна застосовувати 1-2 рази на день.

У компанії заявляють, що для отримання оптимальної відповіді може бути розглянутий варіант режиму прийому двічі на день в рівних або нерівних дозах з поступовим титруванням дози в залежності від ефективності та переносимості.

Небажані явища

Найбільш частими (≥5%) небажаними явищами були неспокій, головний біль, запаморочення, безсоння, зниження апетиту, пітливість, розлади травлення, ксеростомія, парасомніі, сонливість, тремор і втома.

Попередження

Xywav містить попередження в рамці, в якому стверджується, що це депресант центральної нервової системи. У зв'язку з цим є небезпека зловживання і неправильного використання. Xywav не слід приймати в поєднанні зі снодійними або седативними засобами та алкоголем.

Симптоми ідіопатичної гіперсомнії

Ідіопатичною гіперсомнією називають неврологічний розлад сну, що характеризується такими симптомами:

  • Можливість заснути в будь-якій ситуації та обставинах – під час їжі або розмови.

  • Постійна потреба в тривалому денному сні, нетривалий відпочинок полегшення і бадьорості не приносить.

  • Постійна потреба в надмірно тривалому сні вночі без відновлення, попри сон в денний час.

  • Тривалі труднощі з пробудженням з частими повторними засипання, сплутаністю свідомості та дратівливістю.

Хворі відчувають складності у професійній діяльності та соціальному життю. Проблема полягає в тому, що часто ідіопатична гіперсомнія розглядається оточенням не як хвороба, а як прояв ліні.

Важливість схвалення терапії

За словами доктора медицини, директора Управління нейробіології Центру оцінки та досліджень лікарських засобів FDA Еріка Бастінгса, застосування цього препарату допоможе людям позбутися від надмірної сонливості, що є довічним виснажливим розладом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки