Учені дізналися, як сон впливає на розвиток Альцгеймера

22,9 т.
Учені дізналися, як сон впливає на розвиток Альцгеймера

Нестача сну приводить до того, що мозок виробляє ще більше бета-амілоїдного білка - пептидів, які відповідальні за появу хвороби Альцгеймера.

Як повідомляє УНІАН, до такого висновку прийшли вчені з Медичної школи Університету Дж. Вашингтона.

Перевиробництво бета-амілоїдів через нестачу сну підвищує ризик Альцгеймера, повідомляє агентство Reuters. Але дослідники поки не можуть пояснити, як втомлений мозок пов'язаний із появою великої кількості пептидів.

Для експерименту вчені вивчили вісім чоловік у віці від 30 до 60 років. У одних були когнітивні проблеми, у інших спостерігався здоровий сон. Піддослідним пропонувалося три варіанти: заснути без допомоги снодійних, не спати всю ніч або заснути після прийняття оксибутирата натрію - його призначають людям із безсонням.

Відео дня

Препарат покращує фазу повільного сну, при якій людина не бачить снів і прокидається без негативних наслідків. Моніторинг тривав протягом 36 годин, з ранку і до полудня наступного дня. Дослідники кожні дві години збирали зразки сірої речовини і спинного мозку, щоб відстежувати кількість бета-амілоїдів.

Усі випробовувані пройшли такий самий тест через півроку, ще четверо пройшли його втретє. Рівень бета-амілоїдів у тих, хто мало спав, був на 25-30% вище, ніж у тих, хто проспав усю ніч. Після безсонної ночі кількість пептидів була на рівні тих людей, хто з раннього віку схильний до розвитку Альцгеймера.

"Я не хочу, щоб ви думали, що Альцгеймер з'явиться через безсонних ночей під час навчання в коледжі. Одна ніч, ймовірно, не підвищить ризик появи захворювання. Ми побоюємося за тих, у кого хронічні проблеми зі сном", - пояснив доктор Брендан Люсі.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", інсульт - це складний стан, завжди несподіваний і виникає, коли вже пізно говорити про профілактику.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки