Важливість фізичних вправ після інсульту

Важливість фізичних вправ після інсульту

Серед тих, хто вижив після інсульту, при дотриманні рекомендованих рівнів фізичної активності ризик летального результату знижується більш ніж на 50%. Про це нещодавно повідомили вчені з Канади, які завершили велике дослідження в громадах.

За словами автора роботи, доктора медичних наук з Університету Калгарі в Альберті Раед А. Джунді, було очікувано дізнатися, що вправи корисні. Однак дослідники були здивовані масштабністю зв'язку.

Вплив фізичної активності істотно відрізняється за віком: у людей до 75 років ризик смертності зменшився на 79%, у пацієнтів старшого віку – на 32%.

У підсумкових даних врахована поправка на різні фактори, котрі також впливають на показники смертності, включаючи серцеві та респіраторні хвороби, куріння та інші функціональні обмеження.

Відео дня

Подробиці дослідження

Для аналізу були використані дані про когорти людей по всій Канаді (крім жителів провінції Квебек) протягом від 3 до 9 років. Середній вік 895 пацієнтів з попереднім інсультом становив 72 роки, середній вік 97 805 пацієнтів контрольної групи – 63 роки.

Для оцінки середніх щотижневих показників фізичної активності використовувалися звіти обстеження стану здоров'я населення Канади, які представляли самі пацієнти.

Фізична активність вимірювалася в метаболічних еквівалентах (МЕТ). Мінімальні вимоги визначалися як 10 МЕТ-годин на тиждень.

За період дослідження померло більше пацієнтів з інсультом, ніж у контрольній групі (24,7% проти 5,7%). Однак у тих, хто слідував рекомендаціям з фізичної активності (в тиждень – 10 МЕТ-годин), смертність була нижчою, як в групі тих, хто вижив після інсульту, так і серед контрольних учасників.

За словами Джунді, кращі показники були у людей, що займалися фізичною активністю в межах 0-10 МЕТ на тиждень. Тому будь-яка інтенсивність занять краще, ніж їх повна відсутність.

Люди схильні до вищого ризику смерті на ранньому етапі після інсульту, але також й через місяці та роки. На думку Джунді, якщо є відносно дешеве і просте втручання, таке як фізична активність, для поліпшення здоров'я і зниження ризику смерті для тих, хто вижив після інсульту, це дуже важливо використовувати.

Однак у людей, які пережили інсульт, можуть бути деякі порушення, тому вони повинні мати можливість займатися тими вправами, які їм доступні. Також важливо зрозуміти, що заважає пацієнтам з інсультом більше займатися спортом. Необхідні додаткові дослідження, які зможуть виявити основні бар'єри для фізичної активності серед цієї групи хворих.

Зв'язок інсульту і COVID-19

Нові дані дослідників зі Швеції є найбільш переконливими доказами того, що COVID-19 є незалежним чинником ризику гострого інфаркту міокарда та ішемічного інсульту.

У перший тиждень після початку COVID-19 ризик гострого інфаркту міокарда збільшився приблизно у вісім разів, а ішемічного інсульту – в шість разів.

Дослідники вважають, що гострі серцево-судинні ускладнення можуть являти собою важливий клінічний прояв COVID-19, а довгострокові наслідки можуть стати проблемою для майбутнього.

У зв'язку з цим сьогодні важливо шукати можливості відновлення після інсульту, і дослідження Джунді може вплинути на розробку нових рекомендацій. Зараз проводяться клінічні випробування, які повинні допомогти більш обґрунтовано складати програми фізичної активності для людей після інсульту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки