МоваЯзык

/ Неврологія

Вчені назвали точний провісник швидкої смерті

Вчені Ексетерського університету (Великобританія) з'ясували, що у людей похилого віку за кілька років до смерті починає падати артеріальний тиск.

Стаття дослідників опублікована в журналі JAMA Internal Medicine, пише Лента.ру.

Фахівці проаналізували електронні медичні записи 46 тисяч британців, які померли у віці 60 років і старше. У цю вибірку увійшли як здорові люди, так і ті, хто страждав на серцево-судинні і нейродегенеративні захворювання.

Відносно різке падіння артеріального тиску в середньому за 14 років до смерті спостерігалося у пацієнтів із деменцією, серцевою недостатністю, спочатку високим кров'яним тиском і втратою ваги. Однак у порівняно здорових людей до кінця життя тиск також поступово знижувався. Це спростовує гіпотезу, згідно з якою зниження артеріального тиску може бути пов'язано з лікуванням гіпертонії.

Вчені планують продовжити дослідження, щоб з'ясувати причину старечої гіпотонії. Це допоможе розробити рекомендації літнім людям про зниження ризику смерті.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", у Шотландії було проведено дослідження, у межах якого фахівці з'ясовували, яка музика найкраще підходить для смерті.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини