Виявлено надійний спосіб уникнути інсульту

23,8 т.
Виявлено надійний спосіб уникнути інсульту

Згідно з новим дослідженням, часті походи в сауну допомагають зменшити ризик інсульту.

Зокрема, згідно з результатами спостережень, люди, які ходили в сауну 4-7 разів на тиждень на 61% менш схильні до інсульту, ніж ті, хто відвідував сауну раз на тиждень або менше, пише МedicalХpress.

Як відомо, команда фінських вчених проаналізувала медичні дані 1 628 чоловіків і жінок у віці від 53 до 74 років, і виявили наявність ризиків серцево-судинних захворювань. Учасників розділили на три групи: ті, хто приймає сауну один раз в тиждень, 2-3 рази в тиждень і 4-7 разів на тиждень.

Відео дня

З'ясувалося, що ті, хто частіше бував в сауні, мали найменше ризиків. Зв'язок зберігався навіть при умові звичайних факторів ризику інсульту, таких як вік, стать, діабет, індекс маси тіла, ліпіди крові, споживання алкоголю, фізична активність і соціально-економічний статус.

Вчені відзначають, що дослідження є наглядовою і не показує причинно-наслідкових зв'язків між сауною і зниженням ризику інсульту. Однак припускають, що механізми позитивного ефекту можуть включати зниження артеріального тиску, стимуляцію імунної системи, вплив на вегетативну нервову систему і зміцнення серцево-судинної функції.

Також читайте на "МедОбозе", як розпізнати інсульт.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки