Як флавоноїди знижують ризик розвитку деменції та запобігають вірусним хворобам

Як флавоноїди знижують ризик розвитку деменції та запобігають вірусним хворобам

Дослідження вчених доводять, що флавоноїди – природні сполуки, які містяться у рослинах, фруктах та ягодах – допомагають зберігати здоров’я, уникати розповсюджених хвороб: деменції та респіраторних вірусних інфекцій. Отже, що їсти та пити – дослідили науковці.

Споживання продуктів та напоїв, багатих на флавоноїди, може знизити ризик деменції на 28%, пише Guardian. А саме – мова йде про ягоди, чай і червоне вино. Дослідження було проведено Королівським університетом Белфаста.

За невтішними прогнозами, до 2050 року кількість людей з цією хворобою збільшиться до 153 мільйонів. Це становитиме загрозу для глобальних систем охорони здоров’я та соціальної допомоги. Хоча вік і генетика залишаються найбільшими факторами ризику, проте експерти стверджують, що у половині випадків хворобі можна запобігти або відтермінувати її розвиток, корегуючи спосіб життя, зокрема і харчування.

Відео дня

Вчені заявили, що флавоноїди, які в основному містяться в продуктах рослинного походження, мають антиоксиданти, що володіють протизапальними та протираковими властивостями. Вони також відіграють роль у зниженні ризику розвитку серцево-судинних захворювань і покращують когнітивні функції.

У своєму дослідженні вчені проаналізували харчування понад 120 тисяч осіб віком від 40 до 70 років з Біобанку Великої Британії. "Наші результати показали, що споживання шести додаткових порцій багатих флавоноїдами продуктів на день, зокрема ягід, чаю та червоного вина, пов’язане зі зниженням ризику деменції на 28%. Висновки були найбільш помітними в осіб із високим генетичним ризиком, а також у тих, хто мав симптоми депресії", – пояснив провідний автор дослідження професор Едін Кессіді.

Поки не існує ефективного методу лікування деменції, перевагу варто надавати профілактичним заходам, що здатні покращити здоров’я та якість життя. Водночас треба мінімізувати вплив факторів, що сприяють підвищенню ризику деменції (низький рівень освіти, порушення слуху, високий кров'яний тиск, куріння, ожиріння, депресія, відсутність фізичної активності, діабет, зловживання алкоголем, черепно-мозкові травми, забруднене повітря та соціальна ізоляція).

Ще одна потужна властивість флавоноїдів – противірусний ефект. Препарати на основі флавоноїдів пришвидшують одужання, зменшують ризик розвитку ускладнень та смертності. Це відбувається шляхом стримання розмноження вірусу та зменшення вірусного навантаження, що допомагає імунній системі протидіяти інфекції.

Перевага противірусних препаратів на основі флавоноїдів полягає ще в тому, що у них висока біодоступність, практично немає протипоказань, вони не викликають алергічних реакцій, підходять для тривалого вживання(лікування і профілактики), однаково ефективно діють проти широкого спектра вірусів, що викликають ГРВІ, герпес, коронавірус, грип, застуди. Противірусні препарати на основі рослин доречні для дітей – дозволені з народження, мають зручне дозування і використовуються як засіб лікування і профілактики грипу, застуд, коронавірусу.

Отже, флавоноїди дуже корисні для людського організму. Їх можна і варто отримувати з їжею, а у випадку інфекції – використовувати як засіб лікування чи захисту. Ці природні компоненти довели свою ефективну та водночас м’яку дію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки