Як зупинити панічну атаку: Супрун дала поради

51,4 т.
Панічна атака

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як розпізнати і зупинити панічну атаку.

Порадами чиновниця поділилася на своїй сторінці в Facebook. За її словами, перші симптоми помічав за собою практично кожен.

"Багато людей хоч раз у житті переживали такий стан: не знаю, що робити, дуже страшно, повна розгубленість, ноги не слухають, і здається, що зараз станеться серцевий напад або ви втратите свідомість. Трапляється таке несподівано, без видимих на те причин, досягає кульмінації за 10 хвилин і завершується приблизно через півгодини. Це не просто раптове погіршення настрою, це – панічна атака", – написала вона.

Відео дня

Супрун вказала також на супутні симптоми: тремтіння, дезорієнтація в просторі, нудота, прискорене і нерегулярне серцебиття, сухість у роті, задишка, різка пітливість і запаморочення.

Читайте: Порушує психіку: Супрун назвала найнебезпечнішу соціальну мережу

Як зупинити панічну атаку: Супрун дала поради

Що робити при панічних атаках:

  • Намагатися взяти під контроль себе і свій страх. Зазвичай панічні атаки тривають від 5 хвилин до півгодини. З тим, як тривога почне відходити, потрібно сфокусуватися на тому, що вас оточує, і продовжити займатися своїми справами.

  • Попросити близьких про підтримку.

  • Робити дихальні вправи. Дихати краще носом, якомога повільніше, спокійніше і глибше. Видихати ротом так само повільно і спокійно. Полегшення настане вже протягом декількох хвилин.

При цьому Супрун попередила, що якщо через півгодини не стало краще, а дихальні вправи не допомагають прийти до тями, потрібно викликати швидку допомогу.

Як зупинити панічну атаку: Супрун дала поради

В. о. міністра також розповіла, як запобігти панічним атакам:

  • Спробуйте розібратися, що саме викликає стрес, який погіршує ваші симптоми. Також важливо не обмежувати свої щоденні активності і пересування.

  • Пошукайте тематичні спільноти. Усвідомлення, що ви не наодинці зі своєю проблемою, здатне змінити ставлення до неї.

  • Робіть щодня дихальні вправи. Це допоможе запобігти панічним атакам і зменшити стрес, коли вони відбуваються.

  • Будьте фізично активні. Регулярні заняття спортом допоможуть знизити рівень стресу, покращити настрій, зняти напругу і зміцнити впевненість у собі.

  • Слідкуйте за харчуванням і повноцінно спіть. Правильне і регулярне харчування допомагає підтримувати рівень глюкози в крові. А достатня кількість годин сну зменшувати рівень стресу.

  • Відмовтеся від кави, алкоголю і тютюну. Вони здатні навіть погіршувати панічні атаки.

  • Зверніться до невролога або психотерапевта. Панічні атаки можуть розвинутися в фобії або обсцесивно-компульсивний розлад, тому їх не можна ігнорувати.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун заявила, що популярне твердження, що нервові клітини не відновлюються в результаті стресу, є міфом. Вона розповіла, як повернути нейрони до життя.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки