МоваЯзык

/ Психологія

Порушує психіку: Супрун назвала найнебезпечнішу соціальну мережу

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун пояснила небезпеку лайків у соціальних мережах для людини.

Відповідний пост вона оприлюднила на сторінці в Facebook, коментуючи намір Instagram приховувати ці позначки під постами.

Вона підкреслила, що одним із досліджень серед підліткової аудиторії Instagram визнаний платформою, яка спричиняє найбільший негативний вплив на психічне здоров'я.

Ілюстрація

Ілюстрація. Джерело: pexels.com

pexels.com

Як зазначила Супрун, кількість віртуальних друзів не підтверджує соціалізованість людини і часто діє навпаки, викликаючи почуття самотності в реальному житті.

Вона нагадала, що існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами:

  • додатковий стрес;

  • підвищення відчуття тривоги;

  • зниження самооцінки;

  • порушення сну;

  • погіршення настрою;

  • розвиток депресії;

  • залежність.

"Отримати лайк – один із вагомих мотиваторів будь-якої діяльності в багатьох соціальних мережах... Вчені також відзначають, що такі "винагороди" як лайк або коментар стимулюють вироблення дофаміну. Втім, у соціальних мережах ми отримуємо як позитивні, так і негативні "винагороди", – написала Супрун.

Крім того, фото в соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування з приводу свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці.

"Із сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але щодо психічного здоров'я можна стверджувати впевнено – спілкування в реальному житті, підтримка і відчуття близькості офлайн мають набагато більше переваг", – зробила висновок Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні Уляна Супрун розповіла, як відзначити травневі свята з алкоголем без наслідків, давши українцям просту пораду.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

3
Коментарі
7
6
Смішно
14
Цікаво
5
Сумно
1
Треш

Блоги медицини