Жінки в небезпеці: вчені визначили критичний вік для настання Альцгеймера
Як повідомляють крайні дослідження в області хвороби Альцгеймера, жінки з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера мають набагато більше шансів на розвиток недуги, ніж чоловіки з подібними генетичними схильностями, пише WEBMD .
Проаналізувавши 27 попередніх дослідження в цій сфері, вчені з Південної Каліфорнії виявили, що пік ризику припадає на вік від 65 до 75 років, як раз в перебігу (або більше) 10 років після менопаузи.
Вони пояснюють цей феномен різким падінням естрогену після настання менопаузи.
Проте, потрібні додаткові дослідження протягом 10, 15 або навіть 20 років, перш, ніж вони зможуть точно визначити найбільш уразливий період для розвитку хвороби.
Згідно з результатами дослідження, "генетично вразливі" білі чоловіки і білі жінки у віці від 55 до 85 мають однакові шанси для розвитку хвороби. Виняток становлять саме ці 10 років, коли ризик підвищується для жінок.
Читайте: Медики назвали "молодий" провісник хвороби Альцгеймера: пройти швидкий тест
Відкриття має велике значення, оскільки може допомогти вченим швидше визначити ефективні лікарські засоби, щоб уповільнити або вилікувати хворобу Альцгеймера.
Вчені у своїх дослідженнях відштовхувалися від гена apoE4, який "несе відповідальність" за хвороба. Однак, вони підкреслюють, що скринінг гена аж ніяк не означає, що хвороба розвинеться в літньому віці, це всього лише фактор ризику.
Дослідження будуть продовжені з урахуванням факторів ризику, віку, статі, генетичної схильності.
Як повідомляв раніше "Обозреватель", існує вид діяльності, який знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.