"Нудота, блювота, удушення": українцям пропонують небезпечні ліки

14,2 т.
'Нудота, блювота, удушення': українцям пропонують небезпечні ліки

Міністерство охорони здоров'я України закуповує найдешевші генерики для онкохворих дітей, які викликають побічні наслідки.

Про це OBOZREVATEL розповів керівник громадської організації "Національний інтерес України" Василь Апасов. За його словами, одна з причин конфлікту навколо "Охматдиту" в тому, що на склад клініки надходять не тільки оригінальні ліки, а й генерики - тобто зроблені за однаковими рецептами копії.

"Частина з них може не мати достатньо клінічних досліджень і мати низьку ефективність. Саме їх в тому числі і закуповував МОЗ, вони дешевші. Правда, під час їх використання у онкохворих дітей можуть бути побічні явища: нудота, блювота, удушення, аритмія. Лікар вважає своїм обов'язком попередити батьків про це. Він каже, що ваш вибір що брати - найдешевші генерики зі складу МОЗ або купувати оригінальні, але на жаль, за свої гроші. Він не вказує, де саме їх купити, тому ніякої корупції тут немає. Лікарі ж знаходяться в безвихідному становищі. Вони замовляють оригінал, а отримують аналоги. У той же час вони іноді просто бояться ними лікувати дітей", - каже Апасов.

Відео дня

Він підкреслив, що через це на складі накопичуються невикористані ліки.

"І тепер лікарів намагаються зробити винними. До того ж, є велика кількість прострочених препаратів. Наприклад, був випадок минулого літа. Тоді саме лікарі центру онкогематології "Охматдиту" вийшли на конференцію і розповіли, що МОЗ поставив їм ліки з коротким терміном придатності. В результаті вони не змогли їх використати. Зібралося препаратів на кілька мільйонів бюджетних гривень", - говорить Апасов.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", до 2030 року кількість онкохворих зросте на 70%.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки