Вчені знайшли ключовий механізм, здатний "атакувати" ракові клітини
Міжнародна дослідницька група, очолювана професором університету Монреаля Крістофером Раддом, визначила ключовий механізм, який реагує на здатність Т-клітин імунної системи реагувати на чужорідних антигенів раку.
Як повідомляє Medicalxpress.com, Т-клітини викликають певну реакцію імунної системи. У своїй роботі вчені описують, як рецептор LFA-1, існуючий на поверхні Т-клітин, опосередковує адгезію (прилипання) до ракових клітин.
Цей рецептор викликає адгезію або деадгезію (відлипання), прокладаючи новий внутрішньоклітинний "шлях" у Т-клітинах. Відкритий метод є новою таргетированою стратегією, спрямованою на запобігання відторгнення імунних клітин від раку.
"Завдяки цій роботі ми знайшли новий спосіб реагування імунної системи. Тепер у нас є нові інструменти для посилення імунної відповіді раку та інфекціям. Відкриття може виявитися основною перевагою у боротьбі проти кількох патологій, за допомогою націлювання одного з компонентів клітин імунної системи", - говорить учений.
"Зрозуміло, що відкриття доктора Радда є прорив у нашій здатності розуміти імунну систему і використовувати її в боротьбі з раком та інфекціями", - додав Денис-Клод Рой, директор із досліджень у лікарні Maisonneuve-Rosemont. "Цей новий механізм дозволяє нам виявити недоліки наших нинішніх імунологічних підходів і розробити нову зброю, яке буде ще більш ефективною".
Як раніше повідомляв "Обозреватель", рак підшлункової, печінки, легенів, стравоходу, горла і шлунка є найбільш смертоносними формами раку.