Без хіміотерапії: знайдено кардинально новий спосіб лікування раку

25,4 т.
Знайдений кардинально новий спосіб лікування раку

Учені заявили про розробку індивідуальної терапії для жінок з ранньою стадією раку шляхом скринінгу 21 гена. Сім з десяти таких пацієнтів можуть уникнути хімітерапіі.

Ставка в такому випадку робиться на гормональні препарати, пише Repubblika з посиланням на результати досліджень, представлені на Всесвітньому конгресі медичної онкології (Asco) в Чикаго.

Автори провели всім пацієнтам, які брали участь в медичному експерименті, тест OncotypeDX, який досліджує активність деяких генів в зразку пухлини і дає інформацію про біологію одиночного раку молочної залози.

Результати говорять про те, що близько 70% жінок з найбільш поширеним типом раку молочної залози - той, який реагує на гормони, негативний HER2, без уражених лімфатичних вузлів, можуть лікуватися тільки гормонами.

Відео дня

Хімітерапія в такому випадку не потрібна, стверджує Джозеф А. Спарано з Центру раку Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку.

Раніше також були проведені дослідження, які доводять ефективність цього ж тесту для визначення ризику рецидиву у пацієнтів, які вилікувалися.

Тест проводиться після операції і виходить оцінка: число від 0 до 100, що відповідає ймовірності того, що пухлина пацієнта повернеться протягом 10 років після першого діагнозу. Низький бал (0-10) означає, що рак з меншою ймовірністю повертається і що хіміотерапія може принести користь. Високий бал (26-100) передбачає більший ризик рецидиву, і хіміотерапія, ймовірно, корисна.

У результаті проведення дослідження вчені з'ясували, що в таких випадках додавання хіміотерапії виправдано лише у жінок до 50 років, для яких подвійна терапія, мабуть, як і раніше вигідна.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, що звичайна сода може істотно підвищити ефективність хіміотерапії при боротьбі з онкозахворюваннями.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки