"Бомба уповільненої дії": Супрун розкрила секрети солодощів

19,0 т.
'Бомба уповільненої дії': Супрун розкрила секрети солодощів

Глава Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун попередила українців про шкоду солодощів і поділилася секретами здорового раціону.

"З'їсти щось солодке - досить поширена примха після вечері. І якщо таке бажання виникає у вас постійно - будьте обережні, адже надмірна кількість цукру в раціоні може спрацювати як бомба уповільненої дії і зашкодити вашому здоров'ю", - пише Супрун в своєму Facebook.

За словами міністра, комбінації цукру, білого борошна, масла і транс-жирів можна назвати своєрідним "діабетом на тарілці". Крім того, зазначила вона, дослідження пов'язують ці інгредієнти з високими ризиками виникнення серцево-судинних хвороб, ожиріння, карієсу, хвороб печінки і деяких видів раку.

Відео дня

Читайте: Самотність шкідлива: Супрун заявила про ризик ранньої смерті

"Звичайно, ми споживаємо цукор у складі звичайних продуктів, які в основному містять вуглеводи. В натуральному вигляді цукор містять фрукти, овочі, зернові та молочні продукти... Велику небезпеку для здоров'я мають додані цукри, тобто ті, які штучно додають в продукти, щоб зробити їх смачніше. Наприклад, у солодких газованих напоях, ароматизованих йогуртах і більшості десертів - тістечках, тортах і печиві", - перерахувала Супрун.

"ВООЗ рекомендує обмежити споживання вільного цукру до 10% від загальної кількості спожитих калорій. Для людей, які щодня витрачають в середньому 2000 ккал (а це більшість дорослих, які ведуть малоактивний спосіб життя) - до 50 г на добу (10 чайних ложок)", - пише вона.

Також глава МОЗ зазначила, що цукор у смачних десертах - це в основному "порожні" калорії, які не принесуть ніякої користі.

Читайте: Супрун попередила про смертельну небезпеку від кліщів: які симптоми

Якщо вам все-таки важко відмовитися від солодкого, Супрун дала кілька порад:

- Готуйте власні десерти

Солодощі з магазину зазвичай перенасичені шкідливими додатковими цукрами та іншими домішками, тому при можливості готуйте десерт вдома. Таким чином ви зможете використовувати менше олії і цукру, або ж додати до десерту більш корисні продукти, наприклад сухофрукти або горіхи.

- Контролюйте порції і кількість солодкого

Часто обмеження на улюблені продукти породжують ще більше бажання їх отримати. Тому рекомендації їсти десерт всього один раз на тиждень або в особливих випадках дуже часто не спрацьовують. Замість цього краще контролюйте розмір порції.

- Одразу чітко визначайте порцію

Цей спосіб часто коштує великої кількості зусиль, адже здається, що важко залишити в спокої вже почату пачку печива. Відберіть невелику кількість і перед тим, як почати їсти, просто відкладіть подалі всі залишки.

"Пам'ятайте, найбезпечніший спосіб споживати солодке - вибрати найбільш корисні альтернативи. Чорний шоколад, горіхи, мед і сухофрукти можуть замінити шкідливі тістечка з кремом", - уклала глава МОЗ.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Уляна Супрун здивувала українців рекомендаціями щодо вживання морозива при хворому горлі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки