Епідемія раку: вчені спростували популярний міф
Епідемія раку на планеті виникла не через розвиток цивілізації.
До такого висновку прийшли палеонтологи, які виявили в Німеччині останки стародавньої черепахи, яка страждала від раку кісток приблизно 240 мільйонів років тому. Про це повідомляє журнал JAMA Oncology.
"Ми показали, що неконтрольований ріст клітин в тканинах тіла сухопутних чотириногих істот траплявся і за часів Тріасового періоду. Це в черговий раз говорить, що рак не був продуктом сучасної історії розвитку людства, а проблемою, яка супроводжувала нас протягом усієї еволюції хребетних", — повідомили дослідники.
Читайте: Перші симптоми раку: українцям розповіли, як розпізнати смертельну хворобу
Відзначається, що останки останніх австралопітеків і перших представників роду Homo, знайдені в Ефіопії і ПАР довели, що ще 1,7 млн років тому предки людини страждали від доброякісних і злоякісних пухлин.
Новоутворення знайшли в кістках неандертальців. Також палеонтологи з'ясували, що рак притаманний тваринам – він супроводжує їх протягом всієї історії їх еволюції.
За даними фахівців, поширення раку сьогодні пов'язано не з погіршенням екології, а зі значним збільшенням середньої тривалості життя.
Брюс Ротшильд з Музею природної історії Карнегі в Піттсбурзі під час розкопок в германии натрапив на гомілкову кістку стародавньої черепахи Pappochelys rosinae, чия форма була досить дивною. Виявилося, що всередині останків черепахи ховалася злоякісна пухлина, остеосаркома. Сьогодні цей вид вважається одним з найпоширеніших видів раку кісток як у людини, так і у домашніх тварин.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені розробили новий спосіб виявлення ракових стовбурових клітин, з яких розвивається вся інша злоякісна пухлина.