Перші симптоми раку: українцям розповіли, як розпізнати смертельну хворобу
Один з багатьох видів раку може з'явитися в будь-якому органі людського організму і набути найрізноманітніших форм. Однак є низка загальних симптомів, які безпомилково вкажуть на небезпеку.
Список з чотирнадцяти загрозливих ознак опублікувало ВВС:
Незвичайні вузлики тканини, здуття і припухлості. Дуже часто ракові пухлини безболісні. Треба звертати особливу увагу на шию і пахвові западини, на яєчка у чоловіків і молочні залози у жінок.
Зміни у звичній роботі кишечника. Несподівані запори або часті напади діареї.
Раптові кровотечі, включаючи появу крові в сечі або мокроти під час кашлю.
Читайте: Рак штурмує Україну: названі області-''лідери''
Затяжний кашель, задишка або труднощі при ковтанні.
Хронічна втома, якщо вона з'являється, незважаючи на повноцінний і здоровий сон.
Незрозумілий біль будь-якого характеру і періодичності: як гострі напади, так і хронічний тупий біль в будь-якій частині організму.
Читайте: Вегетаріанство і рак: лікар розвінчав популярний міф
Поява нових родимок або несподівана зміна вже наявних.
Проблеми при сечовипусканні, зокрема труднощі або біль в процесі.
Безпричинна втрата ваги. Крім раку, цей симптом може сигналізувати про серйозне порушення роботи щитовидної залози або розвитку діабету.
Втрата апетиту. Якщо у вас сильно притупилося почуття голоду і ви стали їсти менше, ніж зазвичай, це теж тривожний сигнал, навіть якщо у вас відсутні інші симптоми.
Зміни грудей. В даному випадку приводом для занепокоєння може бути несподівана зміна розміру або форми грудних залоз, або біль при дотику.
Незагойні виразки або інші рани, особливо якщо вони з'явилися в роті.
Хронічна печія, регулярна нудота, блювота, здуття живота тощо.
Рясне потовиділення в нічний час.
У разі виявлення у себе будь-якого з цих симптомів українцям рекомендують терміново в обов'язковому порядку пройти перевірку в онкологічній клініці. Багато видів раку повністю виліковні, однак чим раніше виявити захворювання — тим більше шансів на успішне лікування.
Як повідомляв OBOZREVATEL, кількість нових випадків захворювання на рак у 2018 році у світі зросла до 18 млн. За прогнозами, у 2040 році цей показник може вирости до 30 млн. На різні форми раку хворіє близько мільйона українців, понад 130 тис. нових випадків реєструються щороку.
Рак є другою з основних причин смерті у світі. Від початку 2018 року від цього захворювання померли 9,6 млн осіб. Онкологія стає причиною практично кожної шостої смерті.
Але медики заходять все далі у боротьбі з раком:
Вчені визначили ключовий процес в усіх клітинах людини, який сприяє старінню, а також розвитку раку.
У Стенфорді розробили новий метод рентгенотерапії онкологічних захворювань, за якого сеанс опромінення скорочується з декількох хвилин до декількох секунд.
Генетики з Університету Південної Каліфорнії дійшли висновку, що у смертельних типів раку, таких як мієлобластний лейкоз, існує власний "біологічний годинник". Порушення роботи цього механізму може не тільки відтермінувати будь-які прояви хвороби, але і дозволяє знайти слабкі місця в ракових клітинах за короткий час.
Експерти з Інституту біологічних досліджень імені Джона Салька у Каліфорнії та німецького Гейдельберзького університету дійшли висновку, що аутофагія здатна знищувати нездорові клітини ще до того, як вони стають раковими.
Міжнародна група вчених знайшла спосіб реактивувати Т-клітини, які були виснажені в боротьбі з раковою пухлиною.