Фізичні вправи як спосіб боротьби з раком

Фізичні вправи як спосіб боротьби з раком

Коли ставлять діагноз рак, вправи зазвичай останнє, про що думають люди. Але дослідження показують, що фізична активність може допомогти у лікуванні раку та покращити якість життя.

Дослідження в області, що швидко зростає – онкології з вправами, впевнено показують, що фізична активність покращує симптоми та побічні ефекти під час лікування раку. І тепер є вагомі докази того, що вправи знижують ризик розвитку деяких видів раку та ймовірність смерті від певних форм захворювання.

За словами директора групи онкології, харчування та фізичних вправ в Інституті раку штату Пенсільванія Кетрін Шмітц, попри наявність доказів, у свідомості багатьох, зокрема деяких онкологів, вправи та рак несумісні.

Відео дня

Джерела онкології фізичних вправ

Джерела онкології фізичних вправ сягають 1980-х років, коли серія досліджень в Університеті штату Огайо показала, що пацієнти з раком грудей, що проходять хіміотерапію, які регулярно займалися фізичними вправами, мали меншу виразність побічних ефектів від лікування, таких як втома та нудота.

Ця новаторська робота викликала хвилю досліджень зв'язку між фізичними вправами та раком. У 2019 році Шмітц був співголовою міжнародної групи експертів, яка вивчила наукові дані та виявила, що вправи під час та після лікування раку знімають втому, тривогу та депресію, покращуючи при цьому якість життя та можливість займатися звичайними справами.

Профілактика

Профілактика також є частиною рівняння. Дослідження переконливо показують, що вправи знижують ризик семи форм раку: сечового міхура, грудей, товстої кишки, ендометрію, стравоходу, нирок та шлунка.

Є також дані про те, що вправи допомагають запобігти раку легень, крові, голови та шиї, яєчників, підшлункової залози та простати. Також вправи, ймовірно, знижують ризик смерті у людей з діагнозом раку грудей та простати та колоректального раку в діапазоні 40-50%.

Чому вправи допомагають

Дослідники вважають, що важливу роль ефективності фізичних вправ грає імунна функція. За словами Майкла Густафсона, наукового керівника лабораторії клітинної терапії людини клініки Майо в Аризоні, у той час, як рак послаблює імунну систему, вправи сприяють утворенню нових імунних захисних клітин.

Густафсон та його колеги виявили, що тренування на велотренажері з використанням повної швидкості протягом 10 хвилин може збільшити кількість "борців із пухлиною", званих природними клітинами-кілерами, у 10 разів. Густафсон вважає, що, використовуючи вправи, щоб допомогти хворим на рак створити більше захисних клітин, можна покращити ефективність методів імунотерапії, які "вчать" власні імунні клітини пацієнта атакувати пухлини.

Лікар медицини, директор клініки медицини способу життя при Массачусетській лікарні загального профілю в Бостоні відзначає відомий факт, що жирові відкладення виробляють гормон естроген, який може викликати деякі форми раку грудей. Вправи, поряд зі скороченням калорій, допомагають зменшити жирові відкладення, що турбує багатьох пацієнтів із раком грудей, які часто набирають вагу під час лікування.

Дослідження 2007 року, що часто цитується, опубліковане в Журналі клінічної онкології за участю 242 жінок з раком грудей, які збиралися розпочати хіміотерапію, показало, що аеробні вправи покращили самооцінку пацієнтів і зменшили жирові відкладення, в той час, як тренування з обтяженнями допомогли наростити м'язи.

Види вправ

В онкології з фізичним навантаженням застосовуються різні види фізичної активності. Програма зазвичай включає:

  • Дихальні вправи: допомагають зменшити задишку та проблеми з диханням, підвищують витривалість та силу.

  • Розтяжка: променева терапія та інші види лікування раку можуть обмежити діапазон рухів та зробити м'язи жорсткими. Розтяжка відновлює гнучкість і збільшує приплив крові та кисню до м'язів, що допомагає організму самовідновлюватись.

  • Балансуючі вправи: можуть допомогти покращити рухи та запобігти травмам при падіннях.

  • Силові тренування: сприяють збільшенню м'язової маси, що може зменшити втому.

  • Аеробні вправи: прогулянка та інші види аеробних вправ збільшують частоту серцевих скорочень, зміцнюють серце та легені.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки