Онкохворих в Україні лікувати нікому. А статистика росте з кожним днем

Онкохворих в Україні лікувати нікому. А статистика росте з кожним днем

Статистика говорить про те, що Україна на другому місці в Європі за темпами поширення раку. Чи дійсно це так? Про це я запитала у головного лікаря Запорізького онкологічного диспансеру Михайла Єсаянця. За його словами, щорічно в Україні більше 160 тис. людей дізнаються, що вони онкохворі.

Щогодини реєструється понад 20 нових випадків захворювання, а помирає – 10. За статистикою, перше місце за онкологічним захворюванням займає шлунково-кишечний тракт (ректальний рак, рак шлунку та рак підшлункової залози).

На другому місці – рак органів дихання (трахеїв, бронхів, легень).

Читайте: Рак - не приговор, или Откуда берутся раковые клетки

У жінок найчастіше зустрічається рак молочної залози та шийки матки, а у чоловіків - рак простати.

Відео дня

Українські лікарні, до яких звертаються онкохворі, на сьогодні мають низку проблем. Не всі забезпечені новим та сучасним обладнанням, яке потребує великих коштів на їх закупівлю.

Не менш значущою проблемою є неукомплектованість медичних закладів середнім та молодшим персоналом. Та й кваліфіковані українські лікарі через низькі заробітні плати виїжджають працювати за кордон, переважно у Східну Європу.

Справді, за статистикою, за кілька останніх років близько 70 тисяч медичних працівників покинули Україну, з них 10 тисяч - лікарі.

Таким чином, ми позбавляємося кращих лікарів, які могли б рятувати життя українцям.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки