Італійці навчилися замінювати уражені раком кісток друкованими на 3D протезами
Італійські фахівці досягли успіху в галузі реконструктивної хірургії в онкології і змогли запустити унікальну технологію, яка дозволить замінювати людські кістки протезами.
Як повідомляє La Repubblica, протези будуть виконуватися за допомогою 3D-принтера і титанового порошку.
За словами онколога з Флоренції Доменікалі Андреа Кампаначчі, цю технологію вже пробували використовувати деякий час назад. Але тільки зараз її взяли "на озброєння" лікарні.
Це працює так: за допомогою МРТ визначаються краї остеоартикулярного сегмента, які потрібно видалити і замінити. Потім, друкується пластикова модель, а потім і її титановий аналог.
Доктор каже, що мова йде про виготовлені на замовлення імплантати, які зроблені індивідуально під пацієнта. "Вони побудовані на основі ретельного передопераційного планування і знімків пацієнта. Цей метод можна використовувати для персоналізованих реконструкцій у різних клінічних ситуаціях і в усіх місцях скелета", - говорить він.
Італійські лікарі зазначають, що у цій технології безліч переваг. По-перше, скорочується час роботи. "Скорочення тривалості операції дозволяє значно знизити ризик зараження. За допомогою цієї технології, ми приходимо в операційну з уже готовими имплантами, готовими до імплантації", - зазначає Кампаначчі.
Він також додає, що втручання, яке зазвичай триває 30 годин, можна завершити за все за чотири чи п'ять годин і пацієнт може повернутися додому через 10 днів.
По-друге, саме виготовлення протеза займає всього 10 днів. "Додатковою перевагою є висока механічна міцність цих протезів порівняно з трансплантаціями донорських кісток, які не є життєво важливими, є більш крихкими і можуть бути пов'язані з механічними ускладненнями", - додає лікар.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", 47-річному британському пацієнтові, якому діагностували рак легенів, пощастило: замість смертельної пухлини в його організмі виявився іграшковий дорожній конус.