Ізраїльським вченим вдалося перемогти найважчий із видів раку
Вчені університету в Тель-Авіві (Ізраїль) провели успішні досліди зі скорочення клітин раку підшлункової залози, який є одним із найбільш важко виліковних видів онкологічного захворювання.
Відповідне дослідження було опубліковано в науковому журналі Oncotarget. Відзначається, що за допомогою молекули, впровадженої в організм, біологи на 80-90 відсотків знищили клітини пухлини підшлункової залози у піддослідних мишей.
У статті повідомляється, що мишам впроваджували клітини людської пухлини підшлункової залози, а також молекулу PJ37, розроблену 10 років тому для захисту нервових клітин людей, які пережили інфаркт або сильне запалення. Уже через місяць кількість клітин раку значно скоротилася.
Читайте: "Сльози наверталися!" Подруга Алли Мазур розповіла про її боротьбу з раком
"Ця молекула викликає аномалію в процесі розмноження людських ракових клітин, викликаючи їх швидку загибель", – прокоментував результати експерименту керівник проєкту професор медичного факультету ТАУ Малка Коен-Армон.
За його словами, дуже важливим моментом є те, що молекула вражає тільки ракові клітини, не зачіпаючи доброякісні.
Читайте: Розвиває рак: вчені розкрили небезпеку жирної їжі
Вчені збираються продовжити досліди на більш великих ссавцях, а потім на людях. Наступний етап триватиме 2 роки.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
У Новій Зеландії виявили вірус, який ефективно вражає ракові клітини.
Фахівці Стенфордського університету розробили нову методику променевої терапії, яку назвали фазером. Метод дозволяє вбивати рак за лічені секунди.