Ліки проти раку: чи всі з них дійсно поліпшують виживання

Ліки проти раку: чи всі з них дійсно поліпшують виживання

Ліки проти раку мають високу вартість у всьому світі, що є навантаженням на страхові компанії та пацієнтів. Нещодавно Роксана Нельсон зробила серію оглядів на Medscape щодо вартості лікування онкологічних хвороб та виправданості застосування деяких препаратів, зокрема – пероральних таргетних ліків без документально підтвердженої вигоди.

Дослідники вивчили 44 пероральні таргетні препарати та розділили їх на дві групи: з доведеним поліпшенням виживання та без. Сукупні витрати в США були трохи вищими для ліків, які не мали доведеної переваги для виживання: 1,8 млрд доларів проти 1,7 млн ​​доларів для ліків з документально підтвердженою загальною перевагою для виживання.

Таким чином, майже половина коштів, що витрачаються на лікування раку, йдуть на використання препаратів із серйозними недоліками у доказовій базі. Результати роботи опубліковані у JAMA Internal Medicine.

Відео дня

Інше дослідження розглядало витрати Medicare на ліки проти раку без збільшення виживання. За словами старшого автора обох досліджень, ад'юнкт-професора народної медицини Гарвардського інституту охорони здоров'я паломників та Гарвардської медичної школи Аніти Вагнер, проблема не має простого вирішення. Потрібні зусилля FDA, спрямовані на те, щоб зробити ясним і доступним для пацієнтів, їхніх лікарів та інших осіб те, що відомо і що невідомо про клінічні переваги нещодавно схвалених і дорогих ліків проти раку.

Такі зусилля можуть розпочатися з послідовного документування загальної інформації про виживання у схваленому FDA маркування та чітких візуальних попереджень на етикетках з обмеженими доказами, що лежать в основі прискорених дозволів.

Подробиці дослідження

Вагнер та її колеги зосередилися на 44 пероральних протиракових препаратах. Понад три чверті препаратів було схвалено за підтримки як мінімум одного рандомізованого контрольованого дослідження як мінімум за одним показанням. Інші 10 препаратів (22,7%) були схвалені лише на підставі індивідуальних чи незрівнянних досліджень.

Однак лише 11 препаратів (25%) мали задокументоване статистично значуще поліпшення загальної виживаності принаймні за одним показанням, і тільки 4 препарати (9%) мали загальну виживаність як первинну кінцеву точку в базовому рандомізованому контрольованому дослідженні.

Серед 20 найбільших (за витратами) результатів лише одне не було підтримане ключовим рандомізованим контрольованим випробуванням, а 13 не мали даних про виживання. У цій групі 15 ліків було визнано орфанними ліками, 6 – отримали статус "проривної" терапії, 10 – схвалені в прискореному порядку, 15 – перебували на стадії пріоритетного розгляду, 8 – проходять прискорену процедуру схвалення.

Дослідники стверджують, що небезпека полягає в тому, що пацієнти можуть не знати, що відомо і що невідомо про нові ліки проти раку як з точки зору користі, так і ризику.

Можливі шляхи вирішення

За словами онколога з Меморіального онкологічного центру ім. Слоуна Кеттерінга в Нью-Йорку, доктора медичних наук Аарона Мітчелла, питання ефективності ліків вирішується шляхом поліпшення стандартів для схвалення FDA. Зараз прискорені дозволи видаються по сурогатних кінцевих точках, таких як частота відповіді, при цьому ліки не мають документально підтверджених клінічних переваг, таких як покращення виживання без прогресування або загального виживання.

Ті, хто не схвалює цей підхід, зазначають, що через підвищення планки схвалення можна пропустити перспективні засоби, які можуть змінити правила гри. Однак, знижуючи планку, радикальні зміни не відбуваються, одночасно з цим збільшується кількість препаратів, що відповідають лише нижній планці вимог.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки