МоваЯзык

/ Онкологія

Навіть офісні працівники: названі чотири популярні професії, що викликають рак

Однією з найнебезпечніших професій, з точки зору ризику захворіти на рак, є офісні працівники. Вони стоять на одному рівні з пожежниками та шахтарями.

Про це ObozTV розповів лікар-нейрохірург, онколог Антон Шкіряк. Він перерахував професії, серед яких шанс на розвиток онкологічних захворювань найвищий.

"Часта патологія у пілотів і бортпровідників – це меланома, рак шкіри. І насправді, невідомо, що є основною причиною, але є підозра, що на великих висотах на них ультрафіолетове випромінювання впливає більше, ніж на звичайну людину", – пояснив Шкіряк.

Великій небезпеці піддаються майстри манікюру і педикюру – це люди, які в своїй роботі використовують різні речовини-затверджувачі для формування нігтів, розповів лікар. Як правило, це різні формальдегіди, формалін, оксид титану, а вдихання їх парів може викликати онкологію. За його словами, було відзначено, що у майстрів манікюру виникають пухлини головного мозку і рак легенів.

"Фермери: гербіциди, пестициди, взагалі сучасна агрокультура використовує дуже багато шкідливого. Ви знаєте, які трактори в Україні і паливом якої якості вони заправляються. Тобто, ще й вихлопні гази", – уточнив Шкіряк.

Він підкреслив, що згідно з американським дослідженням, у жінок, які займаються агрокультурними роботами на полях, на 35% вище ризик раку молочної залози.

офісні працівники: ми повинні розуміти, що робота в офісі малорухлива. Фізичної активності – нуль, зосередженість, стрес, рішення дуже складних задач за короткий період... Стресові чинники погіршують рівень серцебиття, може бути частіше тахікардія, піднімається артеріальний тиск, погіршується сон. Тому зазвичай офісна робота може бути фактором серйозного ризику", – доповнив лікар.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у США знайшли спосіб зупинити рак ще до прояву перших симптомів.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Поради лікарів" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
6
4
Смішно
34
Цікаво
30
Сумно
5
Треш

Блоги медицини