Не тільки Хворостовський: як фатальні пухлини вбивають відомих росіян
Ранок середи вразив новиною: від пухлини мозку помер ще один відомий російський артист і співак Дмитро Хворостовський.
Незважаючи на широкі можливості, як фінансові, так і територіальні, співакові не змогли допомогти. Його життя продовжили, але не врятували. Не зуміли вилікувати кращі лікарі.
Так, втім, сталося не тільки з ним.
Відомо, що найзлоякісніший вид пухлини, гліобластом, діагностували у деяких російських знаменитостей. Це найбільш часта і найбільш агресивна форма пухлини мозку. Навіть повне хірургічне видалення пухлини і подальше застосування лікарських препаратів не забезпечує значного збільшення тривалості життя пацієнта.
У грудні 2008 року після тривалої хвороби в американській клініці померла дружина відомого актора Костянтина Хабенського 35-річна Анастасія. Діагноз "пухлина мозку" Анастасії поставили ще під час вагітності. Але жінка відмовлялася проходити лікування, боячись нашкодити малюкові. Перша операція була зроблена відразу після пологів. Після цього їй призначили хіміотерапію, але пухлина продовжувала рости, і нейрохірурги наполягли на повторній операції. Але і це не зупинило хворобу.
У листопаді 2008 року Анастасії стало гірше і вона померла на руках у мами. У Насті залишився син Ваня.
Читайте: Помер Задорнов: лікар розповіли про хворобу коміка
У 2013-му році від цього ж діагнозу помер російський актор Валерій Золотухін.
Актор помер у віці 71 року. Відомо, що в останні дні свого життя Золотухін знаходився у стабільно важкому стані.
У 2012 році у нього виявили саме гліобластом. 5 березня 2013 року актор був госпіталізований у відділення реанімації рентгенорадіології. 14 березня стало відомо, що лікарі ввели його у штучну (медикаментозну) кому. Вранці 30 березня 2013 року артист помер від ускладнень, викликаних пухлиною.
За словами медиків, у артиста практично не було шансів на одужання. Рак виявили на пізній стадії, і в такому віці лікарі не наважувалися на операцію
15 червня 2015 року не стало співачки Жанни Фріске. За рік до смерті в ЗМІ з'явилася інформація про хворобу і заклики про допомогу, яка, втім, так і не знадобилася.
Читайте: Рік без Жанни Фріске: як згасла російська поп-зірка
У мережі раз у раз спливали фото сильно розповнілої через лікування і прийом препаратів зірки.
Співачка померла від раку головного мозку. Зібраних грошей вистачило, щоб провести курс спеціальної експериментальної вакцини в США. Жанні стало краще, вона повернулася у Росію і була налаштована на те, щоб боротися далі і повністю видужати. Але дива, на жаль, не відбулося. Їй стало гірше, потім вона перестала впізнавати близьких і впала в кому. Жанна померла в підмосковному будинку своїх батьків, на руках у подруги Ольги Орлової.
10 листопада 2017 року стало відомо про смерть російського коміка Михайла Задорнова.
Задорнов боровся із пухлиною мозку, проте всі зусилля виявилися марними. Останні дні життя він провів без свідомості. Помер сатирик в одній з московських клінік.
Естрадний співак Йосип Кобзон повідомив, що Задорнов помер увечері 9 листопада.
"Він був абсолютно невиліковний, у нього були вражені обидві півкулі мозку. Вчора ввечері він помер. Дуже шкода", - розповів співак.
За словами російського хірурга-онколога Костянтина Тітова, пухлина мозку - це фатальна пухлина. "Шансів на повне одужання у пацієнта фактично немає. Ми знаємо, що співачка Жанна Фріске довго лікувалася найсучаснішими ліками у кращих фахівців Європи та Америки. На жаль, її життя врятувати не вдалося. Навіть операція часто не дає ніякої гарантії - пухлина може вирости знову. Профілактики цієї хвороби, на жаль, не існує. Якщо ми хоча б можемо припустити, що викликає рак легенів (найчастіше - куріння), то у випадку з онкологією мозку це просто доля", - додав Костянтин Тітов.