Німецькі лікарі успішно лікують рак

75,6 т.
Німецькі лікарі успішно лікують рак

Остеосаркома – злоякісна пухлина кісток, яка входить до трійки найпоширеніших ріновидів раку у підлітків. Захворювання небезпечне тим, що призводить до ампутації кінцівок у молодому віці. Остеосаркома успішно лікується хірургічним втручанням та хіміотерапією, однак лікарям не завжди вдається уникнути інвалідизації пацієнта.

Щоб досягти більш успішної та безпечної ремісії, німецькі лікарі доповнили класичний протокол терапії вакциною дендритними клітинами. Як стверджують експерти, це дозволяє більш ефективно контролювати остеосаркому, уникаючи ампутації кінцівок. Лікування дендритними клітинами доступне в багатьох західних клініках для пацієнтів із усього світу.

Які переваги має вакцинація дендритними клітинами? 

Терапія дендритними клітинами рекомендована пацієнтам як при первинній остеосаркомі, так і метастатичній, за якої пухлини поширюються в кісткову тканину з інших органів. Перш ніж розпочати лікування, важливо з'ясувати всі осередки пухлини. Для цього пацієнт проходить рентгенографію, остеосцинтиграфію, МРТ, ПЕТ/КТ.

Відео дня

Щоб підтвердити діагноз, лікарі також проводять інцизійну або пункційну біопсію. Інцизійна біопсія передбачає видалення невеликої частини ураженої кістки, у другому випадку матеріал отримують за допомогою пункційної голки. З цього матеріалу й виготовляють індивідуальну вакцину.

Лікування дендритними клітинами можна проводити перед та після операції, а також тоді, коли неможливо провести оперативне втручання. Вакцинація посилює імунітет, допомагаючи організму руйнувати злоякісні клітини.

Індивідуальний підхід: виготовлення вакцини і терапія

Процедуру також проводять перед операцією та одночасно з хіміотерапією. Передопераційна хіміотерапія триває 2 місяці, що дозволяє провести повний курс вакцинації дендритними клітинами та сформувати протипухлинний імунітет.

Оскільки остеосаркома вкрай швидко розвивається та проникає у кровоносні судини, операція не завжди виправдана, адже крім первинної пухлини метастази поширюються по всьому організму. У такому разі операція лише послабить пацієнта, тому експерти рекомендують вакцину з дендритними клітинами.

Вакцину кожного пацієнта виготовляють індивідуально, оскільки терапія спрямована проти конкретної пухлини. Для цього спочатку проводять лейкаферез – процедуру, при якій імунні клітини відбираються з крові для отримання дендритних клітин.

Для отримання вакцини до дендритних клітин додають антигени пухлини - матеріал, отриманий після видалення пухлини чи біопсії. Після введення препарату в організм вони будуть знаходити такі ж антигени, допомагаючи імунітету руйнувати ці клітини.

Вакцину з дендритними клітинами вводять у ділянку пухлини: найчастіше це колінний чи плечовий суглоб. Курс терапії становить 4 ін'єкції з інтервалом на 1 тиждень. Ін'єкції проводяться амбулаторно, при денному стаціонарі.

Наскільки ефективні дендритні клітини в лікуванні остеосаркоми?

За даними досліджень, остеосаркома пов'язана із підвищеним рівнем неактивних дендритних клітин, тому введення вакцини показує високі результати лікування. При цьому хіміотерапія може бути не завжди ефективною навіть у разі застосування 3-4 препаратів.

Для багатьох пацієнтів імунотерапія – це єдиний шанс на ремісію. До того ж після лікування дендритними клітинами останні десять років лікарі більше не ампутують кінцівки підлітків та молодих людей. Імунотерапія дозволяє ефективно боротися із остеосаркомою, зберігаючи життєво важливі органи.

Клінічні дослідження також показали, що терапія дендритними клітинами викликає регрес пухлин навіть у пацієнтів, які можуть пройти хірургічне лікування.

Експерти також відзначають зниження частоти рецидиву захворювання.Якщо після стандартного лікування рецидив розвивається у 30% пацієнтів, то у разі вакцинації дендритними клітинами цей показник знижується до 12-15%.

Як пройти вакцинацію при остеосаркомі?

Вакцинацію дендритними клітинами проводять ряд спеціалізованих європейських та американських клінік. Записатися до клініки на терапію можна на будь-якому етапі, включаючи обстеження, операцію або лише вакцинацію. Чимало іноземних клінік надають послуги пацієнтам з інших країн, знижуючи вартість послуг до 50% за рахунок виключення податків.

Терапія дендритними клітинами - один із найбільш сучасних та ефективних методів лікування, який знижує ризики побічних ефектів та рецидиву остеосаркоми. На відміну від оперативного втручання й хіміотерапії, процедура захищає молодих пацієнтів від ампутації кінцівок.

Вакцинація дозволяє досягти ремісії з п'ятирічним виживанням без ризику інвалідизації. На думку експертів, незабаром терапія дендритними клітинами може стати ключовою процедурою у лікуванні всіх різновидів раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки