Природний захист від раку: овочі зі знаком плюс

Природний захист від раку: овочі зі знаком плюс

Щоб зберегти здоров'я, треба чимало знати, - вважав легендарний лікар та вчений Середньовіччя Авіценна. В епоху високих технологій ми все частіше повертаємось до головного джерела знань – Природи. Улюблена багатьма білокачанна та цвітна капуста, броколі, рукола, шпинат та редиска – овочі сімейства Хрестоцвіті містять цінні антиоксиданти, які можуть запобігти раку. Чим так корисні ці овочі? І чому вони мають бути у вашій тарілці?

Що таке хрестоцвіті овочі?

Якщо ви шукаєте овочі, багаті на вітаміни, мінерали й протиракові властивості, зверніть увагу на овочі сімейства хрестоцвітих. Брокколі, листова зелень, усі сорти капусти мають виражені протиракові властивості. Їх легко знайти в супермаркетах та на ринках, і вони є одними з найбагатших поживними речовинами овочів.

Їх називають хрестоцвітими, тому що їх чотирипелюсткові квітки схожі на розп'яття або хрест. А насичені кольори свідчать про те, наскільки вони багаті на поживні речовини.

Відео дня

"Найкраще емпіричне правило для зелені, овочів та фруктів – це колір. Чим він темніший, тим більше в них корисних нутрієнтів. Наприклад, шпинат містить більше вітамінів та мінералів, ніж салат айсберг", - пояснює лікар-дієтолог Амбер Соммер.

До представників сімейства хрестоцвітих належать:

  • білокачанна та червонокачанна капуста;
  • рукола;
  • броколі;
  • брюссельська капуста;
  • кольорова капуста;
  • всі сорти листової капусти;
  • редис дайкон, хрін;
  • крес водяний, салат Айсберг та всі інші сорти салатного листя.

Що корисніше? Як овочі захищають від раку?

Приналежність одного роду означає, що хрестоцвіті овочі мають багато подібних показників.

Як група, хрестоцвіті овочі приносять однакову користь для здоров'я. Я б не сказала, що щось "краще" чи "гірше". Кожен із них має свій унікальний склад, тому важливо урізноманітнювати свій раціон", - каже Соммер.

Хрестоцвіті овочі є багатим джерелом сполук, відомих як глюкозинолати, які можуть допомогти у боротьбі з раком.

Ряд наукових досліджень показує: дієта, багата на хрестоцвіті овочі, може знизити рівень захворюваності на різні види раку, включаючи рак грудей, підшлункової залози, сечового міхура, легень, простати і товстої кишки.

Хрестоцвіті можуть також нейтралізувати такі небезпечні речовини як нітрозаміни та вуглеводні, які містяться у в'яленій, смаженій на вогні рибі чи м'ясі, у копченостях, маринадах, соусах. Ці небезпечні сполуки мають виражену канцерогенну дію.

Клітковина, вітаміни К і С, фолієва кислота

Всі хрестоцвіті овочі містять багато розчинної та нерозчинної клітковини. Харчове волокно стабілізує рівень цукру в крові, знижує холестерин і надовше зберігає відчуття ситості. Нерозчинна клітковина підтримує здорові кишкові бактерії, допомагає пом'якшити та збільшити об'єм випорожнень.

Вітамін С відомий своїми імуностимулюючими та ранозагоювальними властивостями. Він також допомагає захистити очі, покращує засвоєння заліза та сприяє здоров'ю шкіри. Коли йдеться про цей вітамін, мало хто згадує, що крім цитрусових та ягід, є ще листова зелень.

Лише одна порція (100-150 г) свіжого салату з капусти або рагу з броколі та цвітної капусти забезпечать вас добовою дозою вітаміну С.

Вітамін К називають електростанцією, яка сприяє зростанню кісток та правильному згортанню крові. Вітамін B9 (фолієва кислота) сприяє формуванню еритроцитів та ДНК. Це особливо важливо для вагітних, оскільки може допомогти знизити ймовірність вроджених дефектів. А овочі сімейства хрестоцвітих – одні з найкращих джерел вітамінів К та фолієвої кислоти.

Скільки вам треба? Порція здоров'ю

Дієтологи рекомендують більшості людей з'їдати близько 2,5 чашок овочів щодня, включаючи хрестоцвіті овочі. Крім корисних властивостей для здоров'я, ще одна причина вподобати овочі сімейства хрестоцвітих полягає в тому, що їх легко готувати та комбінувати з іншими овочами.

Свіжі салати, овочеві рагу, запіканки, омлети, супи, смузі, протушковані овочі – хрестоцвіті універсальні для щоденного раціону.

Усі овочі та зелень відіграють важливу роль у здоровому харчуванні. Лікар Соммер ділиться ще однією формулою: "Здорова дієта має включати широкий спектр продуктів. Ми закликаємо людей "їсти веселку".

Тобто насолоджуватися різноманітністю кольорів та смаків фруктів і овочів. Таким чином, ви можете бути впевнені, що отримуєте безліч вітамінів та мінералів, які підтримують ваше тіло здоровим. Адже всі здорові люди люблять життя, – говорив Генріх Гейне.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки