Рак молочної залози: названо групи ризику в Україні

11,7 т.
Рак молочної залози: названо групи ризику в Україні

У ситуації з раком молочної залози у групі ризику на сьогодні перебувають усі жінки України.

Таку думку у ефірі ObozTV висловив онколог Антон Шкіряк. На його думку, причина подібної ситуації в тому, що в країні відсутні відповідні скринінгові онкологічні програми.

"У групі ризику, наприклад, ті, хто палить. Жінки, які не годують грудьми в період лактації. Також групою ризику є ті жінки, у яких рано почалися місячні і пізно почалася менопауза. Є генетичний фактор, який теж може бути основним фактором ризику виникнення раку молочної залози", — перерахував Шкіряк.

Відео дня

Головна небезпека, впевнений лікар, у тому, що на сьогодні рак "молодшає". Якщо двадцять років тому він був притаманний людям у віці за 50 років, то зараз онкологічні процеси виявляються і у дітей, і у підлітків.

"У мене є пацієнтки і 22, і 25 років. Тому увагу на це треба звернути ще на моменті народження дитини і слідкувати за тими симптомами, які можуть свідчити про захворювання", — порадив він.

Раніше OBOZREVATEL зібрав найпопулярніші міфи про рак молочної залози.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки