Рак навчилися вбивати зсередини: як це діє

10,3 т.
Рак навчилися вбивати зсередини

Учені в США знайшли новий спосіб пригнічення росту ракових пухлин за допомогою доставки в злоякісні клітини синтетичних нуклеотидів.

Останні вбудовуються в тіломіри, пошкоджують їх, і, таким чином, вбивають клітину, передає "Лента.ру" .

Тіломераза вбудовує 5-FdUTP в тіломіри, створюючи ділянки, які перешкоджають формуванню на кінцях хромосом Т-петель, замикаючих ланцюг ДНК.

У результаті активуються механізми, які зазвичай реагують на пошкодження в хромосомах і зупиняють клітинний цикл. Показано, що 5-FdUTP вбиває людські ракові клітини, в яких підвищена активність теломерази.

Відео дня

Теломірами називають кінці хромосом, що складаються з повторів TTAGGG (у людини).

Як повідомляв OBOZREVATEL, з'ясувалося, що гігантські віруси, що відносяться до роду пандоравірусов (Pandoravirus), усе ж здатні створювати нові гени "з нуля".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки