Рак пахне: стало відомо, як визначити хворобу за запахом

50,1 т.
Рак пахне: стало відомо, як визначити хворобу за запахом

Американські вчені провели експеримент із діагностики раку за запахом, який іде від людини.

Перед головною героїнею експерименту, колишньою медсестрою Джой Мільн, були представлені 10 масок: у 5 дихали пацієнти, які хворіють на рак, в інші 5 масок — здорові люди. Після ретельного обнюхування, Джой визначила 3 із 5 "ракових" масок, пише "Clutch".

За її словами, маски хворих пацієнтів спочатку відрізнялися важким запахом вершків, із нотками дріжджів. Після того, як маски трохи провітрилися, від них почало віддавати більше солоним запахом.

Читайте: Нобелівський прорив у лікуванні раку: що він змінить для мільйонів

Перший раз Джой помітила за собою цю здатність, коли її чоловік захворів Паркінсоном (тремтливий параліч. — Ред). Жінка стверджує, що відчула різницю у його запаху ще за 12 років до того, як хвороба активізувалася.

Схожі експерименти проводилися раніше тільки з собаками. Так, наприклад, у Флориді, США, в 2004 році був проведений експеримент, у якому двом собакам дали обнюхати шкіру людей, котрі хворіють на меланому. А в Японії у 2011 році вчені перевірили здатність собак відчути запах раку товстого кишечника. Вони представили перед тваринами зразки калу хворих і здорових пацієнтів, і були здивовані, адже собаки змогли правильно визначити майже всі зразки.

Наразі дуже рано передбачати — точними є результати експерименту чи ні. Оскільки точність нюху собаки у декілька разів перевищує людський, але здатність Джой поки що можна назвати вкрай унікальною.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Нобелівську премію із медицини і фізіології у 2018 роцi присудили Джеймсу Еллісону і Тасуку Хондзе, які провели дослідження у галузі онкологічних захворювань.