Що таке фіброаденома?
Фіброаденома — це доброякісна пухлина, що виникає в молочній залозі.
Яка причина виникнення?
На даний момент чітко не з'ясовано причину виникнення даного утворення. Відомо, що фіброаденома виникає з дольки молочної залози, яка під гормональним впливом починає заміщуватися фіброзною тканиною. В більшості випадків пухлина виникає у віці з 15 до 25 років, у період формування молочних залоз.
Які симптоми?
Частіше за все фіброденома виявляється жінкою самостійно, або на огляді у лікаря мамолога. Відчувається як щільне утворення в молочній залозі, безболісне, з чіткими контурами, добре рухоме. Рідше фіброаденому виявляють після УЗД чи мамографії.
Читайте: Фіброзно-кістозна мастопатія: симптоми та діагностика
Яка тактика лікування фіброаденом?
Єдиним методом лікування є хіругічний. Жодні препарати(таблетки, краплі, мазі, гелі і таке інше) не здатні вилікувати фіброаденому. Але в більшості випадків фіброаденоми підлягають лише спостереженню. Достатньо систематично оглядатися у лікаря. Ризик переродження фіброаденоми в злоякісне новоутворення вкрай низький.
Покази до хірургічного видалення фіброаденом:
розміри більше 2 см;
прогресивне збільшення в розмірах;
поява клінічних проявів(біль, деформація залози);
атипові ознаки згідно УЗД чи мамографії;
бажання жінки видалити фіброаденому;
Читайте: Рак молочної залози: фактори ризику
Операція по видаленню фіброаденоми частіше за все виконується під місцевим знеболенням, але за бажанням пацієнтки може бути виконана під загальним наркозом.
Кваліфіковані хірурги застосовують пластичні методики(спеціальні розрізи, косметичний шов), завдяки яким зберігається естетичний вигляд молочних залоз.
Післяопераціний період не має серйозних обмежень та больових відчуттів, тому одразу можна повертатися до звичайного життя.
Читайте на OBOZREVATEL, найпопулярніші міфи про рак молочної залози