Топ продуктів при раку молочної залози

119,2 т.
Топ продуктів при раку молочної залози

Уникайте зневоднення, обирайте фрукти, овочі, цільнозернові продукти та нежирний білок, – рекомендують дієтологи пацієнткам із раком молочної залози. На думку експертів, також варто надати перевагу перекусам та невеликим порціям протягом дня замість великих порцій.

Саме збалансована дієта може забезпечити організм поживними речовинами, необхідними для підтримки сил під час терапії. Докторка медичних наук, дієтологиня Анна Тейлор розповіла, як правильно харчуватися та яких продуктів уникати для підтримки імунної системи.

Баланс калорій та невеликі порції

Під час терапії раку молочної залози пацієнти найчастіше стикаються з поганим апетитом, однак саме у цей період харчування відіграє ключову роль:

Відео дня

"Збалансована дієта підтримує здорову імунну систему, баланс електролітів та м'язову масу. Це також дає вам енергію й допомагає боротися зі втомою, яка часто пов'язана з лікуванням раку", - говорить Тейлор.

Не забувайте регулярно харчуватися протягом дня, обираючи їжу з основних груп продуктів: фрукти, овочі, білки, цільнозернові продукти, корисні жири та нежирні молочні продукти.

Тейлор пропонує п'ять-шість невеликих прийомів їжі на день, оскільки вони з меншою ймовірністю призведуть до неприємних побічних ефектів, таких як нудота, блювання чи діарея. 

"Наш організм може засвоїти лише певну кількість їжі за один раз, тому розподіл їжі невеликими і частими прийомами їжі допомагає отримати максимальну користь від кожного прийому їжі, що особливо важливо при раку молочної залози", - стверджує дієтолог.

До того ж, якщо у вас поганий апетит, велика тарілка їжі може вас відвернути. Невеликий обід або перекус можуть виявитися більш привабливими, і у вас буде більше шансів їх з'їсти.

Зверніть особливу увагу на білок

Білок, який допомагає підтримувати м'язову масу, міститься в основному в таких продуктах як:

  • м'ясо, птиця та яйця;
  • риба й морепродукти;
  • квасоля та сочевиця;
  • горіхи й насіння;
  • соєві продукти;
  • молочні продукти:
  • менша кількість білків міститься в овочах та цільнозернових продуктах.

"Потреби у білку у всіх різні, однак лікування раку збільшує ваші потреби у білку. Хороше емпіричне правило - включати білок, принаймні, три-чотири рази на день", - рекомендує Тейлор.

Приклади: яйця на сніданок, грецький йогурт на обід, курка на вечерю та сир або горіхи як закуска.

Уникайте зневоднення

Підтримка гідратації завжди важлива, особливо під час лікування раку молочної залози. Деякі поширені побічні ефекти лікування раку можуть включати блювання, діарею, зниження апетиту або лихоманку, що може сприяти зневодненню організму.

"Якщо у вас блювання або діарея, розчин для заміни електролітів - кращий спосіб захисту від зневоднення, та навіть проста вода - чудовий варіант", - стверджує експерт.

Щоб підтримувати водний баланс, випивайте 2-3 літри рідини протягом дня. Оскільки потреба у рідині зазвичай вища під час лікування раку, дієтолог рекомендує пити рідину протягом дня, що дозволить органам краще фільтрувати відходи та токсини.

Продукти для боротьби з раком молочної залози

Коли ви стикаєтеся з раком молочної залози, у вас може виникнути спокуса збільшити споживання вітамінів та мінералів за допомогою добавок. Натомість їжте веселку, тобто веселку яскравих продуктів.

"Жодна добавка не зможе замінити різноманітну дієту, тому не вдавайтеся до таблеток. Продукти рослинного походження, такі як фрукти, овочі, боби, зернові, горіхи та насіння, містять фітонутрієнти – природні хімічні речовини, які підтримують здоров'я людини", - зазначає лікар.

Фітонутрієнти багато в чому визначають колір продукту, тому, чим яскравіший колір, тим більша ймовірність того, що він багатий на фітонутрієнти. До поширених продуктів, які містять важливі фітохімічні речовини, належать:

  • Каротиноїд: темно-жовті/помаранчеві/зелені овочі та фрукти.
  • Ізотіоціанати: гірчиця, хрін та хрестоцвіті овочі.
  • Фенольні сполуки: часник, зелений чай, соєві боби, зернові, хрестоцвіті овочі та лляне насіння.
  • Флавоноїди: більшість фруктів та овочів.
  • Органо-сульфіди: часник, цибуля, цибуля-порей, цибуля-шалот та огіркові овочі.
  • Ізофлавони: соєві боби, бобові та лляне насіння.
  • Індоли: хрестоцвіті овочі - броколі, цвітна капуста, білокачанна та брюссельська капуста.

Що є під час лікування раку молочної залози?

Якщо лікування раку не викликало будь-яких побічних ефектів, пов'язаних з харчуванням, які обмежують вашу здатність їсти або перетравлювати їжу, ви можете дотримуватись здорової дієти, - зазначає Тейлор.

Фрукти та овочі

Намагайтеся з'їдати п'ять порцій фруктів та овочів щодня. Вони містять антиоксиданти та мають антиестрогенні властивості. Хрестоцвіті овочі, такі як броколі, цвітна капуста, білокачанна та брюссельська капуста, багаті на фітохімічні речовини, і їх особливо корисно включати до свого раціону.

Цільнозернові та інші джерела клітковини

Намагайтеся отримувати від 25 до 30 г клітковини, наприклад, вживаючи цільнозернові продукти - необроблені продукти з високим вмістом складних вуглеводів, клітковини, фітохімічних речовин, вітамінів та мінералів.

За даними дослідження китайських учених з Університету Сучжоу, високе споживання клітковини може мати позитивний ефект, змінюючи гормональну дію раку молочної залози та інших гормонозалежних видів раку.

Переконайтеся, що хоча б половина зернових у вашому раціоні - цільнозернові, наприклад, овес на сніданок, цільнозерновий хліб на обід чи коричневий рис на вечерю. Ще один спосіб додати клітковину і складні вуглеводи - обрати як перекус горіхи або насіння.

Нежирний білок та соя

Якщо ви хочете отримати якісне джерело білка, збільшіть споживання птиці, риби та бобових, таких як квасоля й сочевиця. Зведіть до мінімуму споживання обробленого м'яса, наприклад, в'яленого, маринованого та копченого.

Регулярне вживання обробленого м'яса пов'язане з підвищеним ризиком деяких видів раку. Оброблене м'ясо містить натрій, що може підвищити кров'яний тиск.

Соя - чудове джерело рослинного білка, безпечне в помірних кількостях. Це означає, що ви можете з'їдати одну-дві порції цілісних соєвих продуктів на день: наприклад, тофу, едамаме та соєве молоко.

Тейлор також назвала продукти, яких слід уникати при раку молочної залози: сирі або недоварені м'ясо, риба, птиця, яйця; непастеризовані молочні продукти, залишки їжі, яким більше 3 днів. Дієтолог також рекомендує обмежити кофеїн, оскільки він викликає зневоднення.

Від вживання алкогольних напоїв експерт радить зовсім відмовитись, наводячи результати великого дослідження за участю 105 тис. жінок. За даними дослідників, вживання 3 і більше келихів вина на тиждень протягом усього життя збільшує ризик розвитку раку молочної залози у жінок на невеликий, але значний відсоток.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки