Експерти озвучили вартість лікування онкохворого в Україні

21,2 т.
Експерти озвучили вартість лікування онкохворого в Україні

З появою нового китайського коронавіруса COVID-19 тема раку вже не так часто обговорюється, проте від цього він не став менш небезпечним і смертоносним.

Напередодні проходили парламентські слухання на тему "Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи вирішення", де обговорювали і представляли "Національну стратегію боротьби з онкологічними захворюваннями до 2030 року". Однак, як повідомляє Українська правда, на заході було дуже мало парламентаріїв, та й сама міністр з головою комітету здоров'я нації покинули зал ще до закінчення зустрічі.

Відео дня

Читайте: Їдять всі: названі продукти, що провокують рак

Отже, 1,3 мільйона українців зараз лікуються від раку. За рік діагностується 140 000 нових випадків захворювання та вмирає понад 60 000 пацієнтів, половина з яких не проживає і року після постановки діагнозу.

Однак поширеність захворювання – не єдина проблема. Не менш нагальна – життя і лікування онкохворих.

Експерти, засновник співтовариства "Онкобудні" Людмила Пухляк і голова ГО "Афіна. Жінки проти раку" Ніна Резніченко зголосилася підрахувати, скільки ж зараз витрачає онкопацієнтів на лікування та діагностику, з урахуванням "сірих" зон його платежів. "Середній" чек складався за допомогою анонімного опитування самих пацієнтів.

В опитуванні взяли участь 633 респонденти з 112 населених пунктів різних регіонів України, які проходили лікування і діагностику в 130 медичних установах. Серед них 88% тих, хто звертався в державні лікарні, 60% у віці від 30 до 50 років, 34% – від 50 до 70 років, 52% вже закінчили основне лікування і перебувають стані в ремісії, 48% лікуються зараз.

У 45% опитаних діагностований рак на 3 та 4 стадії – це дійсно багато. У 37% з них за симптомами лікарі помилково ставили інші діагнози, але не направляли на дообстеження в онкологічні установи. Ще у 36% не було симптомів.

Отже, лікування завжди починається з діагностики. Серед опитаних безкоштовну діагностику отримали тільки 2,8% (16 з 557 осіб, які зверталися в держлікарні), решта 97% самі оплачували діагностичні заходи.

Ціна раку

При цьому 43% опитаних були направлені в приватні лабораторії та діагностичні центри, інші платили "добровільно-примусові" внески і т.д.

В середньому діагностика коштувала близько 10 тисяч гривень.

Читайте: Названо популярний продукт, який спричинює рак

Далі – лікування.

У хірургії тільки 1% пацієнтів пройшли лікування безкоштовно. Інші платили хірургам, медсестрам, купували ліки для анестезії, реанімації та післяопераційного періоду. 53% пацієнтів відповіли, що купували не всі, а тільки деякі ліки (поліпшилося забезпечення ліками хіміотерапії). В середньому лікування обходилося в 120 тисяч гривень.

Ціна раку
Ціна раку
Ціна раку

Набагато складнішою ситуація виявилася там, де потрібна інноваційна терапія - це так звана таргет- і імунотерапія, яка за підрахунками необхідна була 26% респондентів. Так, лише 5% отримали допомогу безкоштовно, 26% – частково безкоштовно. 12% опитаних зовсім були змушені відмовитися від неї через брак коштів.

Ціна раку

Варто відзначити, що заради оплати лікування 21% пацієнтів продає майно, бере в борг, кредити, для 28% організовують публічний збір коштів, більшість також лікуються за підтримки свого оточення – сім'ї, друзів, колег і близьких.

Ціна раку

Відомо, що серед препаратів, які необхідні, на першому місці був "Трастузумаб", який зараз закуповується за державний кошт, а на другому "Бевацизумаб" (вартість річного курсу складає близько 783 тисячі гривень, він застосовується при лікуванні раку яєчників, шийки матки, колоректального раку, раку легенів і ін.).

Ціна раку
Ціна раку

Читайте: Український лікар, якому діагностували рак, вирішив оперувати онкохворих безкоштовно

Але і це ще не все. Після закінчення основного лікування 40% опитаних була потрібна гормональна терапія і 47% респондентів її купували самостійно, а 31% отримували іноді від держави. При чому 38% тих, хто лікується за свій рахунок, відмовили у виписці рецепта (дає можливість отримати препарати за рахунок держави), а 12% зовсім не знали про таку можливість.

Ціна раку
Ціна раку

За контрольні обстеження (вартість також близько 10 тисяч гривень) 76% пацієнтів платять самостійно, 4% – отримують їх безкоштовно, а 19% оплачують частково.

Ціна раку

Також онкопацієнтів іноді доводиться витратиться на протези, калоприймачі інші медичні інструменти.

Ціна раку

Раніше OBOZREVATEL розповідав, що австралієць виявив у себе рак шкіри завдяки додатку в смартфоні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки